LEDENVERGADERINGEN DE eerste ledenvergadering na de Bevrijding werd op 12 November 1945 gehouden in de blauwe zaal van Hotel Krasnapolsky te Amster dam, de zaal, waarin ook vóór den oorlog de meeste ledenvergaderingen plaatsvonden. Deze vergadering stond onder leiding van den waarnemenden Voorzitter, den heer Joh. Mie- dema, die in zijn openingsrede uitvoerig de werkzaamheden van den Bond sinds de Bevrijding heeft geschetst. Als Voorzitter werd gekozen de heer M. P. M. Vermin uit Maastricht en tot leden van het Hoofdbestuur de heeren P. J. Beynes, J. S. Croeze, M. Th.-Desmet, D. J. van Leen, Joh. Mie- dema, W. K. G. van Royen, F. L. D. Strengholt en R. Uges Jr. Tot Bondsdirecteur werd in deze vergadering benoemd de heer J. G. J. Bosman. Deze vergadering was een waardige demonstratie van de eenheid van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. Zij onder schreef het beleid van het Hoofdbestuur sinds Mei 1940 en zij hechtte haar goedkeuring aan de maatregelen, welke het Hoofd bestuur had genomen. De vergadering sprak unaniem haar ban uit over hen, van wie vaststond, dat zij door hun wangedrag tijdens de bezetting hadden gehandeld in strijd met de alge- meene belangen en de waardigheid van het bedrijf en den goeden naam van den Bond. 24 leden werden uitgesloten. In de Jaarlijksche Algemeene Ledenvergadering, welke op 16 September 1946 in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam werd gehouden, werd op voorstel van het Hoofdbestuur goedgekeurd het accoord met de Motion Picture Export Association, waar mede een einde kwam aan het geschil, dat de Nederlandsche Bioscoop-Bond en eenige Amerikaansche filmmaatschappijen langen tijd verdeeld had gehouden. De Rekening en Verantwoording van het Hoofdbestuur, als mede de Rekeningen der Afdeelingen werden goedgekeurd, evenals de Begrooting voor 1946. Een voorstel van het Hoofdbestuur om aan militairen tot den rang van sergeant 50 reductie op de toegangsprijzen der 107

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 111