veranderd. Partijen zijn het nog nader eens geworden over een bestudeering van de uitbreidingsmogelijkheden van het the aterpark in Nederland in overleg met de Overheid en over een heroprichting van de vroegere Nieuwe Zaken-Commissie, die het Algemeen Bedrijfsreglement van den Bond nopens de vesti ging van nieuwe zaken zal hebben toe te passen. De oorspronkelijke verzoeken van de heeren om in het ac- coord te verklaren, dat wij bereid waren toestemming te ver- leenen tot het vestigen van een groot aantal M.P.E.A. show cases in het geheele land, heeft het Hoofdbestuur geweigerd. Eveneens heeft het Hoofdbestuur geweigerd hun oorspronke- lijken eisch om vrijelijk zaken te doen met niet-leden, en overi gens te werken in Bondsverband. Een van de bijna onoverkome lijke moeilijkheden vormden de zes theaters, welke de M.P.E.A. inmiddels was gaan exploiteeren. Het Hoofdbestuur wenschte deze n.1. niet als lid te accepteeren. De Overheid volgde onze onderhandelingen van dag tot dag met belangstelling. Dit was reeds in den beginne gebleken, n.1. toen de vertegenwoordigers van het Hoofdbestuur een inlei dende bespreking hadden met H.M.'s Ambassadeur te Washing ton en den heer Secretaris-Generaal van het Ministerie van On derwijs te Den Haag, alsmede uit de bespreking, die nog nader heeft plaats gehad met den Minister van Onderwijs. Toen na weken van onderhandelingen een vastloopen dreigde, heeft de heer Secretaris-Generaal van Onderwijs zijn bemiddeling aan geboden. Deze heeft toen voor sommige punten een modus op geleverd, die het accoord voor beide partijen in principe aan vaardbaar maakte. In den nacht van 27 op 28 Augustus is daar op ten slotte ten overstaan van het geheele Hoofdbestuur, als mede van den heer Mr. H. J. Reinink, het hoofd van de Afd. Film, en den voorzitter van den Afdeelingsraad, het accoord tusschen partijen geteekend.*) Vrijdag, 13 September 1946 bereikte het Hoofdbestuur de mededeeling, dat de M.P.E.A. te New-York het accoord had ge accepteerd en dat zij zich met inachtneming van Statuten en Reglementen van den Bond zou aanmelden voor het lidmaat schap. Nadat de Afdeelingsraad, alsmede het Bestuur van de Be- drijfsafdeeling Filmverhuurders van den tekst van het Accoord in kennis waren gesteld, heeft het Hoofdbestuur dit ter goed- 53 De tekst van dit accoord is gepubliceerd in no. 131 van het Officieel Orgaan. v

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 57