een zoo vlot mogelijke afdoening van binnenkomende aanvra gen te waarborgen, werd een uitgebreid administratief systeem opgebouwd, hetwelk alle leveranties van complete apparaturen tot het kleinste onderdeeltje controleerde en registreerde. Bij de uitvoering van het distributiestelsel werd de mede werking van de belangrijkste handelaren verkregen, die zich verplichtten slechts na verkregen toestemming der Technische Commissie apparaten, onderdeelen e.d. aan het bedrijf te leve ren. Aan de leden werd medegedeeld, dat zij voor het verkrijgen van technische artikelen een schriftelijke aanvrage tot de Tech nische Commissie dienden te richten onder vermelding van den gewenschten leverancier. Dank zij deze duidelijk omlijnde maatregelen mocht de Com missie het genoegen smaken, dat alle bioscopen weer spoedig in bedrijf waren; tevens werd voorkomen, dat het zoo schaar» sche materiaal in den zwarten handel terecht kwam. Voorts werd reeds in 1945 een aanvang gemaakt met bespre kingen omtrent het instellen van een opleidingscursus voor bioscoopoperateurs en een keuringsdienst voor bioscooptech- nische materialen, aangezien het één zoowel als het ander naar de meening der Commissie in het systeem der technische vervol making der bioscopen onontbeerlijke schakels vormt. Immers de meest geperfectionneerde apparaturen kunnen slechts, wan neer zij door ter zake deskundig personeel bediend worden, naar behooren functionneerenhelaas, er moet gezegd worden, dat bij ingestelde controles is gebleken, dat deze deskundigheid bij verscheidene operateurs in het bedrijf de goeden natuurlijk niet te na gesproken ernstig in twijfel moest worden getrok ken. Met het in het leven roepen van bovenbedoelden keurings dienst, welke uiteraard uit volkomen onpartijdige deskundigen moet bestaan, zou worden bereikt, dat slechts artikelen, welke aan de hoogst mogelijke kwaliteitseischen voldoen, tot het be- bedrijf zouden worden toegelaten. Hierbij was de Commissie ervan doordrongen, dat van een dergelijke keuring tevens een niet te onderschatten preventieve werking zou uitgaan. Ten slotte werd in 1945 een aantal besprekingen omtrent het ver- richten van z.g. service-werkzaamheden gevoerd, waarbij eenige malen belanghebbende handelaren aanwezig waren. Ook deze kwestie werd van eminent belang geacht, daar een regelmatig en grondig onderhoud der apparaten ter verkrijging van goede bedrijfsresultaten niet kan worden gemist. Van de werkzaamheden in 1945 en 1946 moge het volgende cijfermateriaal een indruk geven. Er werden 33 vergaderingen 60

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 64