te doen aanvangen en wel voorloopig onder haar toezicht. Dit geschiedde op 4 September 1946. Aan het einde van het jaar kon worden vastgesteld, dat de cursisten met veel ambitie de lessen volgen en dat er op den cursus een zeer prettige geest heerscht. Een woord van dank is hier op zijn plaats aan de leerkrachten, de heeren Ir. L. O. M. Lockhorn, P. Schipper en J. Lankester, respectievelijk directeur en leeraren aan de Electro Technische School te Amsterdam, en aan de heeren J. Berman en Ir. P. van Rossen, respectievelijk chef van den technischen dienst van het Lutusca Theater te Rotterdam, en deskundige op het gebied van verlichtingstechniek, accoustiek e. d., alsmede aan de Amsterdamsche bioscoopexploitanten, die de leerlingen van den cursus als volontairs in hun theaters tewerk stelden om hen aldus in staat te stellen de noodige prac- tische ervaringen op te doen. Behalve deze mondelinge cursus wordt in samenwerking met den P. B. N. A. te Arnhem een schriftelijke z. g. herscholings cursus voorbereid, welke ten doel heeft de reeds als zoodanig in het bedrijf werkzame operateurs in de gelegenheid te stellen zich voor het behalen van het operateursdiploma te bekwamen. Deze schriftelijke cursus was aan het einde van het verslagjaar nog niet geheel gereed. Nadat de Technische Commissie in 1946 met verschillende vooraanstaande instellingen op technisch gebied in contact was getreden en nadat door haar een aantal normen voor de keuring van apparaten en onderdeelen was vastgesteld, welke in de practijk nog zouden moeten worden gecompleteerd respectieve lijk uitgebreid, werd op 12 November overgegaan tot het instal- leeren van een keuringscommissie, bestaande uit de heeren Ir. G. de Zoeten, Voorzitter (KEMA) Arnhem; Dr. Ir. C. W. Kosten (Geluidsstichting) te Delft; Ir. L. L. Mulder (Warmte- stichting) te Utrecht; W. G. Sips (Profilti) en J. J. L. Gielisse (Seinpost), Scheveningenals plaatsvervangers werden voor eerstgenoemde drie technische deskundigen benoemdde heeren Ir. J. Bekink, Ir. E. W. van Heuven en Ir. F. van Drunen. De bedoeling van deze Commissie is reeds eerder in dit ver slag naar voren gebrachtnadere bijzonderheden kunnen in het bestek van dit overzicht achterwege blijven, aangezien hierom trent reeds uitvoerige publicaties in het Bondsorgaan zijn ver schenen. Slechts zij nog vermeld, dat de eerste taak, waarmede deze keuringscommissie werd belast, is het keuren van de z.g. kofferapparaten op kwaliteit zoowel als op brandveiligheid, zulks in verband met moeilijkheden, welke zich omtrent het 63

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 67