gebruik van dergelijke apparaten met brandweerautoriteiten in den lande hebben voorgedaan. Aan het einde van het jaar had de Commissie de voorbereidende werkzaamheden, welke tot de keuring moesten leiden, nog niet beëindigd. Met de brandweerautoriteiten werd overigens geregeld con tact onderhouden, welke contact nog is verstevigd door het instellen van een commissie van brandweerdeskundigen, waarin als vertegenwoordiger van de Technische Commissie, de heer Ir. E. F. W. Trijssenaar en als vertegenwoordiger van het bedrijf de heer F. van der Heyden, chef-operateur van het Cineac Concern, zitting hebben. Genoemde Commissie is in 1946 be gonnen met het voeren van besprekingen omtrent landelijke brandveiligheidsvoorschriften voor bioscopen teneinde hiermede aan den men zou haast kunnen zeggen chaotischen toe stand, welke er op dit terrein bestaat, een einde te maken. Aan het einde van dit verslagjaar waren de plannen dienaangaande reeds in een vergevorderd stadium en er wordt verwacht, dat zij in den loop van 1947 gereed zullen komen. Naast bovengeschetste maatregelen, dienende om een billijke verdeeling der beschikbare apparaten en onderdeelen, alsmede de kwaliteit en de bediening daarvan te waarborgen, heeft ook het onderhoudsprobleem van cabines en projectie-apparaten de bijzondere aandacht gehad. Plannen zijn in studie genomen om te geraken tot een landelijken zoogenaamden onderhouds- dienst, waarbij groote theaters b.v. eenmaal per maand en de kleine b.v. eenmaal per twee maanden grondig en op deskundige wijze zullen worden geïnspecteerd, waarbij eventueele kleine reparaties zullen worden verricht en gebreken worden verhol pen. De kosten van een dergelijken dienst zullen evenwel, als gevolg van de prijsstijging, welke zich op alle gebieden heeft voorgedaan, vrij aanzienlijk zijn en hebben tot nu toe dan ook het voornaamste struikelblok gevormd. Met het oog op het eventueele invoeren van een onderhouds- dienst en het ontwerpen van een invoerprogramma, was het noodig de beschikking te hebben over volledige gegevens omtrent de inrichting der cabines van alle bioscopen, den toe stand van de zich aldaar bevindende apparaten, enz. Er werd derhalve besloten alle cabines nauwkeurig te inventariseeren. Na verkregen toestemming van het Hoofdbestuur stelde de Commissie voor het verrichten van deze werkzaamheden den heer W. Weisman als technisch inspecteur aan. Genoemde heer begon zijn werkzaamheden op 1 September en aan het einde van 1946 waren reeds 286 bioscopen geïnventariseerd, waardoor 64

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 68