zich hieraan moeten aanpassen, hetgeen in practisch alle ge vallen slechts weinig of in het geheel geen bezwaren zou ople veren. Een gedetailleerde specificatie werd vervolgens aan het Rijks bureau voorgelegd, op grond waarvan de noodige invoervergun ningen werden toegezegd. Dit geschiedde echter onder voor waarde, dat de Technische Commissie voor een billijke verdee ling van de in te voeren koolspitsen, zoowel onder de daarvoor in aanmerking komende handelaren, als onder de exploitanten zou zorgdragen. De Technische Commissie nam deze verplich ting gaarne op zich en ontwierp een speciaal distributiesysteem, dat door middel van bonnen zou werken. Voorts werd voor iedere bioscoop afzonderlijk een rantsoen per drie maanden vastgesteld. Aan de verschillende handelaren werd, zooveel mogelijk op basis van hun omzetten van vóór den oorlog, een zeker kwantum koolspitsen toegewezen, dat door hen zou mogen worden geïmporteerd. Toen ten slotte in October de eerste zendingen koolspitsen arriveerden, waren alle leden, die in antwoord op de vorenbe doelde enquête de gevraagde gegevens omtrent hun koolspitsen- verbruik aan de Technische Commissie hadden verstrekt, reeds in het bezit van de noodige bonnen en trad bij de distributie geen enkele stagnatie op. Het gevaar van een koolspitsencrisis was hiermede bezworen. Moge tot slot nog worden vermeld, dat de Technische Com missie dank zij haar tijdig regelend optreden er in den loop van 1946 reeds heeft toe kunnen overgaan een aantal onder- deelen alsook gelijkrichters vrij te geven. Aan het einde van deze verslagperiode kon de Technische Commissie met voldoening terugzien op de resultaten, welke in een periode van vele en groote moeilijkheden, werden bereikt. Het doel, dat de Technische Commissie zich heeft gesteld, n.1. om de technische outillage van iedere bioscoop, van de aller grootste tot de kleinste, op een peil te brengen, dat iedere ver gelijking met het buitenland glansrijk zal kunnen doorstaan, ja zelfs in de schaduw zal stellen, is echter nog lang niet be reikt. Er zal in het volgend jaar met alle kracht worden ge streefd weer een stap nader tot dat ideaal te geraken. 67

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 71