ARBITRAGE T N zijn vergadering op 11 September 1945 heeft het Hoofdbestuur tot leden van de Commissie van Geschillen benoemd de heeren C. van Wil ligen, Voorzitter; J. Wessel, plaatsvervangend Voorzitter; P. J. Beynes, H. S. Boekman, J. Weening, W. F. Dubbeldeman, R. Uges Jr. en Joh. Miedema, leden. Tot Secretaris der Commissie werd benoemd de heer H. W. Hagenberg. De Kamers werden als volgt samengesteld Eerste Kamerde heeren P. J. Beynes en W. F. Dubbeldeman Tweede Kamer: de heeren H. S. Boekman en R, Uges Jr. Derde Kamer: de heeren J. Weening en Joh. Miedema. Tengevolge van de opzegging van het lidmaatschap door de Warner Bros. First National Pictures N. V. moest de directeur dezer N. V., de heer J. Wessel, per 31 December 1945 zijn functie als plaatsvervangend Voorzitter neerleggen. In de aldus ont stane vacature werd niet voorzien. De samenstelling der Commissie bleef in 1946 ongewijzigd. De drie Kamers der Commissie van Geschillen hebben geza menlijk in 1945 3 en in 1946 9 zittingen gehouden, welke alle onder voorzitterschap stonden van den heer C. van Willigen. In 1945 werden in totaal 10 en in 1946 23 geschillen aan hangig gemaakt, waarvan: 15 geschillen door leden-filmverhuurders contra leden-exploi- tanten 4 geschillen door leden-exploitanten contra leden-filmver huurders 5 geschillen door exploitanten onderling; 4 geschillen door filmverhuurders onderling; 1 geschil door een filmverhuurder contra een buitenlandschen producent 1 geschil door een exploitant contra een niet-lid; 68

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 72