als getuige opgeroepen exploitant behoorde te worden betaald. Hieromtrent ontstond later opnieuw een geschil, daar laatst genoemde exploitant de helft der schade niet voor zijn rekening wenschte te nemen. Dit geschil werd evenwel vóór de behande ling ingetrokken. Voorts ontstond tusschen 2 filmverhuurders een geschil om trent de overtreding van een tusschen alle zelfstandige filmver huurders onderling gesloten overeenkomst inzake de aankoop prijzen van Europeesche films. De Commissie stelde vast, dat gedaagde bedoelde overeenkomst had overtreden als gevolg waarvan zij de in de overeenkomst gestipuleerde zeer hooge boete aan de Stichting Bio-Vacantieoord verbeurde. Voorts werd aan eischeres een principieele schadevergoeding toegekend en sprak de Commissie als haar oordeel uit, dat het Hoofdbestuur be hoorde te worden geadviseerd, den import van de films, waarop dit geschil betrekking had, te verbieden. Een geschil tusschen drie filmverhuurders had eveneens be trekking op vorenbedoelde onderlinge overeenkomst en voorts op de plaatsing van een naar de meening van eischeres, mis leidende advertentie in het „Nieuw Weekblad voor de Cinema- tographie". De Commissie stelde vast, dat de overeenkomst in kwestie niet was overtreden, doch dat de gewraakte advertentie inder daad onjuist was. Gedaagde werd derhalve veroordeeld deze met een advertentie van hetzelfde formaat te rectificeeren. Ook in dit geschil werd aan eischeres een principieele schadevergoe ding toegekend. RAAD VAN BEROEP De Raad van Beroep werd voor de zittingsperiode 1945/1946 als volgt samengesteld: Voorzitter: de heer M. P. M. Vermin; Pl.v.v. Voorzitter: de heer F. L. D. Strengholt; Leden: de heeren Ch. van Biene, C. H. de Lange, B. W. G. van Royen, S. Zondervan, J. S. Croeze, D. J. v. Leen, J. L. Paerl en L. Groen; Tot Secretaris werd benoemd de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman. De beide Kamers werden als volgt samengesteld Eerste Kamer: D. J. van Leen, J. L. Paerl, Ch. van Biene, C. H. de Lange. 70

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 74