voortdurende synthese van haar kunstzinnige, sociale en com- mercieele beteekenis, zulks in den nauwsten samenhang met de restauratie van onze vaderlandsche welvaart. Met het volste vertrouwen doet het Hoofdbestuur daarom in deze ernstige en gelukkige ure een beroep op de leden om in dezen geest andermaal aan den slag te gaan en zich vrijwillig in traditioneel beproefde eenheid en discipline te hervinden. Het Hoofdbestuur rekent erop, dat de Afdeelingsbesturen inmiddels haar werkzaamheden hebben hervat en dat de leden zoo noodig met deze Besturen contact zoeken, opdat tegenover de vele problemen die zich voordoen, eenzelfde gedragslijn wordt gevolgd." Op 15 Mei kwamen de leden van het Hoofdbestuur, die kans hadden gezien Amsterdam te bereiken, voor het eerst na de bevrijding te Amsterdam in vergadering bijeen. Hier volgt een greep uit de punten, welke voor deze bijeen komst op de agenda stonden: „Vaststelling van de door de in de vesting Holland aanwezige Hoofdbestuursleden te volgen werkwijze, tot de elders vertoe vende leden van dit College aan de vergadering kunnen deel nemen vaststelling van de ten opzichte van de bevoegde militaire en departementale instanties te volgen gedragslijn nopens aange legenheden, de belangen van het film- en bioscoopbedrijf rakende overweging van de vraag, op welke wijze voorloopig in de Bondsfinanciën zal moeten worden voorzien; voorstel tot uitvaardiging van een besluit ter distribueering van films; voorstel tot uitvaardiging van een besluit ter zake van de over dracht van filmexploitatierechten door de leden-filmverhuur- ders onderling; behandeling van een verzoek der Afdeelingen Amsterdam, Rotterdam en Den Haag tot goedkeuring vana. een adverten- tiebesluit, b. een openingsbesluit en c. een prijzenbesluit behandeling van een verzoek der Bedrijfsafdeeling Filmver huurders ter goedkeuring van een f ilmexpeditiebesluit 8 Dit besluit leidde tot de instelling van een Bondsexpeditiedienst, welke onder toezicht van het Bureau geruimen tijd wekelijks de theaters in het geheele land tijdig van films voorzag.

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 7