Filmactie te 's-Hertogenboschde Christelijke Filmactie te Haarlem; de Nederlandsche Bioscoop-Bond te Amsterdam; de Beroepsvereeniging van Nederlandsche Cineasten te Haarlem; de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage de Nederlandsche Federatie van Filmkringen te Amsterdam; de Werkgroep „Kerk en Samenleving" uit de Algemeene Sy node van de Nederlandsche Hervormde Kerk te 's-Gravenhage. Op voordracht van het Hoofdbestuur is door den Minister tot adviseerend lid benoemd de Directeur van den Bioscoop-Bond, de heer J. G. J. Bosman. Zij tenslotte vermeld, dat bij Koninklijk Besluit van 10 De cember 1946 nader gewijzigd is het K.B. van 22 December 1927 betreffende o.m. het recht voor de keuring van films. NAKEURING. Het Hoofdbestuur heeft het als vanzelfsprekend geacht om het accoord, dat op 22 November 1939 gesloten werd tusschen den Nederlandschen Bioscoop-Bond en de Vereeniging van Noord- Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappe lijke Filmkeuring, tot nakeuring van films, dat tijdens de be zetting ingevolge maatregelen van den bezetter buiten werking was gesteld, ook na de bevrijding te honoreeren. Zooals bekend, zijn volgens dit accoord alle hoofdfilms en één- of twee-acters van het zoogenaamde bijwerk, welke door de Centrale Commis sie voor de Filmkeuring zijn toegelaten, ongeacht voor welke leeftijdsklasse, aan nakeuring onderworpen. Deze nakeuring zal geschieden door sub-commissies, bestaande uit ten minste 3 le den, welke sub-commissies worden benoemd uit een algemeene keurings-commissie, welke uit ten minste 50 leden zal bestaan. De nakeuring zal zooveel mogelijk geschieden in de showrooms van de filmverhuurkantoren, waarbij bepaald is, dat van de uit 3 leden bestaande herkeuringscommissie er ten minste 2 in de Diocesen Den Bosch, Breda of Roermond woonachtig moeten zijn. De leiding van het Keuringsorgaan wordt opgedragen aan een comité, bestaande uit 5 leden, t.w. 2 vertegenwoordigers van 82

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 86