behandeling van een voordracht van eenige afdeelingsbesturen tot boycot van een aantal nader te noemen zaken, waarbij over weging van de vraag, welke gedragslijn van Bondswege dient te worden gevolgd tegenover zaken wier eigenaar, medevennoot of bestuurder, of wier kapitaal in handen is van N. S. B.'ers of Duitschers behandeling van een voordracht van het Bestuur der Bedrijfs- afdeeling Filmverhuurders tot vorming van een Eereraad van Bondswege ter behandeling van klachten nopens eigenaren, medevennooten of bestuurders van zaken, wier gedragingen tijdens de Duitsche bezetting in strijd zijn geweest met de alge- meene belangen en de waardigheid van het bedrijf en den goeden naam van den Bond; overweging van de vraag, of voorzien moet worden in een voor- loopig beheer van Bondswege van zaken, waarvan aangenomen kan worden, dat zij zullen vallen onder een te verwachten wet inzake het beheer van vijandelijk vermogen, alsmede van zaken, welke door de bijzondere omstandigheden zonder leiding zijn; behandeling van een door de heeren Besseling, Bosman en Dub- beldeman ingediend zoogenaamd technisch rapport, met voor stel om onverwijld over te gaan tot vorming van een Technische Commissie om ten spoedigste te kunnen voorzien in de dringend ste technische behoeften van het bedrijf; overweging van de vraag, of de vaststelling der oorlogsschade in het bedrijf en de daaruit voortvloeiende maatregelen commis soriaal zal dienen te geschieden en thans reeds een commissie ad hoc in het leven zal moeten worden geroepen; overweging van de vraag, of eenzelfde gedragslijn dient te worden gevolgd ten opzichte van joodsche leden, die door de maatregelen van den bezetter in moeilijkheden zijn komen te verkeeren." Met deze punten is wel het geheele complex van vraagstukken aangeduid, waarmede het Hoofdbestuur zich in de eerste weken na de bevrijding intens bezig heeft moeten houden.

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 8