M SOCIALE ZORGEN EERMALEN hebben tusschen afdeelings- besturen en vertegenwoordigers van de personeelsorganisaties besprekingen plaats ge had over de arbeidsvoorwaarden. Voozoover het grieven en kwesties betroffen van lokalen, van gewestelijken aard of omtrent individueele ge vallen, konden deze ook plaatselijk of regionaal worden opgelost. Zoodra het echter ging om regelingen van meer algemeenen aard, heeft het Hoofdbestuur gemeend aan den drang, die hiertoe door de personeelsorganisaties werd uit geoefend, gevolg te moeten geven en met de bestuurderen dezer organisaties in overleg te treden omtrent de arbeidsvoorwaar den in het bedrijf. Dit overleg heeft ertoe geleid, dat het Hoofdbestuur, in samenwerking met dé betrokken organisaties een project in studie zal nemen, tot verbetering van de arbeidsvoorwaarden in sommige bioscoopbedrijven en tot een regeling van loonen, vacanties, vrije dagen, uitbetaling van overuren, pensioenrege ling en vakopleiding. In de vakopleiding is inmiddels voorzien door de oprichting van een Instituut voor Opleiding van Tech nisch Bioscooppersoneel. Het Hoofdbestuur heeft toegezegd zijn medewerking te willen verleenen aan de totstandkoming van een landelijke collectieve arbeidersovereenkomst, alsmede van een pensioenregeling. Aan verzoeken, om op Oudejaarsavond over het geheele land de bioscopen zóó vroegtijdig te sluiten, dat het personeel dezen avond kan doorbrengen in den familiekring, is volgaarne vol daan en sedert de Bevrijding heeft geen bioscoop meer op Oude jaarsavond gedraaid. Zoodra de documentaties compleet zijn, zullen nadere bespre kingen worden gevoerd. Sinds de bevrijding hebben vele instellingen een beroep ge daan op den Nederlandschen Bioscoop-Bond om de vertoon- ning van projectieplaatjes en filmpjes, waarin propaganda voor het werk van deze instellingen werd gemaakt, in de bioscopen te bevorderen. In het algemeen hebben de bioscopen op dit ge- 90

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 94