BONDSARBITRAGE [V A de Jaarvergadering werden de zitting hebbende leden der Commissie van Geschillen door het Hoofdbestuur herbenoemd. De samenstelling der Commissie bleef als volgt gehandhaafd: C. van Willigen, Voorzitter; J. Weening, plaatsvervangend Voorzitter, leden-exploitanten: W. F, Dubbeldeman, R. Uges Jr. en H. J. de Vries; leden-filmverhuurders: J. J. ter Linden, L. W. R. Meyer en E. J. Verschueren. Als Secretaris trad op de heer H. W. Hagen- berg. Na de Jaarvergadering werden de Kamers door loting als volgt samengesteld'. Eerste Kamer: H. J. de Vries en J. J. ter Linden; Tweede Kamer: R. Uges Jr. en E. J. Verschueren; Derde Kamer: W. F. Dubbeldeman en L. W. R. Meyer. Alle zittingen werden gehouden onder Voorzitterschap van de heer C. van Willigen, met een uitzondering, waarbij als Voorzitter optrad de heer G. M. Th. Gielisse, die daarvoor speciaal was benoemd. De heer J. J. ter Linden legde zijn functie van lid dei- Commissie van Geschillen neer en in zijn plaats werd benoemd de heer C. v. d. Wilden. De werkzaamheden der Commissie van Geschillen zijn in het verslagjaar aanzienlijk toegenomen. Het aantal zittingen, dat in 1947 acht bedroeg, is tot 21 gestegen. Het aantal behandelde ge schillen is gestegen van 22 in 1947 tot 38 in 1948. Tot de 38 geschillen, die in 1948 behandeld zijn, behoren nog vijf geschillen, die reeds in 1947 waren aanhangig gemaakt, doch waarin eerst in 1948 uitspraak werd gedaan. Daar staat tegenover. dat er bovendien in 1948 nog zes geschillen werden aanhangig ge maakt, waarin eerst in 1949 uitspraak zal worden gedaan. Voor de openbare behandeling werden ingetrokken zes geschil len (in 1947: vijf). Een zaak werd ingetrokken nadat reeds met de behandeling een aanvang was gemaakt. In vier gevallen werd ten overstaan van de Commissie een minnelijke schikking getrof fen. Van de 38 geschillen werden er aanhangig gemaakt: 14 door leden-filmverhuurders contra leden-exploitanten; 9 door leden-exploitanten contra leden-filmverhuurders; 3 door leden filmverhuurders contra leden-filmverhuurders; 5 door leden-exploitanten contra leden-exploitanten; 2 door leden-filmfabrikanten contra leden-filmverhuurders; 22

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 22