BIOSCOOPWET Q P Maandag 1 Maart 1948 herdacht de Centrale Commissie voor de Keuring van Films, de dag, dat zij 20 jaar geleden onder de bekwame leiding van de heer D, van Staveren, haar arbeid was aangevangen. Door leden en genoodigden werd dit heuglijke feit gevierd met een speciale filmvoorstelling in een Haags bio scooptheater en een gemeenschappeijke lunch. Het hoogtepunt van de herdenking vormde de openbare alge mene ledenvergadering in de Rolzaal, bij welke gelegenheid de heer Van Staveren een rec'e hield onder het motto „Twintig jaar filmkeuring", waarin hij een overzicht gaf van het ontstaan en van de werkzaamheid der Centrale Commissie. Ten aanzien van de verhouding met het filmbedrijf, stipuleerde spreker, dat de Centrale Commissie op het standpunt staat, dat het filmbedrijf van de keuring volstrekt niet meer hinder mag hebben, dan voor een richtige uitvoering van haar arbeid en een juiste handhaving van de wettelijke voorschriften absoluut onver mijdelijk is. „De Commissie heeft een open oog en interesseert zich zeer zeker voor de zakelijke belangen der bij het bedrijf betrok kenen. Indien en voor zover het mogelijk en met een bevredigende vervulling van haar verplichtingen in overeenstemming te brengen is, staat zij bij voorbaat open voor de wensen en verlangens, die haar van de zijde van het bedrijf bereiken. De Comm'ssie meent dit bij voortduring metterdaad bewezen te hebben en in het be drijf weet men, dat zij zowel binnen als buiten haar bureau steeds de grootst mogelijke medewerking wil verlenen, als die aan de belangen der betrokkenen ten goede komen", aldus de heer Van Staveren. De herdenkingszitting werd bijgewoond door de Bondsvoorzit ter en de Bondsdirecteur, alsmede de heer C. S. Roem, oud-lid van de Huishoudelijke Commissie. Namens de Nederlandsche Bioscoop-Bond bracht het Hoofd bestuur de Huishoudelijke Commissie en inzonderheid haar Voor zitter, de heer D. van Staveren, hulde door het zenden van een bloemstuk. Wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van enige artikelen van de Bioscoopwet Tegen het einde van Januari 1940 was een ontwerp van wet tot wijziging en aanvulling van de Bioscoopwet bij de Kamer inge diend. Dit ontwerp had in hoofdzaak ten doel te voorkomen dat 34

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 34