komen. Verder is besloten, dat van alle sinds 1 Januari van het verslagjaar afgesloten en van alle toekomstige filmhuurcontracten (overeenkomsten van verhuur en huur van films, als bedoeld in de Bondsvoorwaarden) door de contracterende bioscooponder nemer binnen veertien dagen na de afsluitingsdatum een gewaar merkt getekend afschrift, bijvoorbeeld een foto-copie, bij de Afdeling Deviezen van het Bondsbureau dient te worden ge deponeerd. Straffen Het Hoofdbestuur legde een lid op grond van artikel 15 der Statuten een boetestraf van 250,op wegens oncollegiale publi caties. Door het Hoofdbestuur aan vier leden wegens overtreding van het Bedrijfsbesluit Deviezenregeling opgelegde boeten werden door de Ledenraad veranderd in waarschuwingsstraffen. Filmverzekering Bnige wijzigingen en aanvullingen werden gebracht in de ver zekeringsovereenkomsten welke de Bond ten behoeve van zijn leden met de firma Lazard Willing te Amsterdam heeft ge sloten i.c. een brandverzekering op filmcopieën in kluizen en een all-risks-dekking op deze copieën buiten de kluizen. Reeds verscheidene malen was er zowel in circulaires als in het Officieel Orgaan op gewezen, dat het bestaan van deze all- risks-dekking niet mocht leiden tot verwaarlozing van het film materiaal. Lang niet alle leden bleken deze waarschuwing ter harte genomen te hebben, zodat veelvuldige beschadiging van filmcopieën bleef voorkomen. Ten aanzien van de all-risks-dekking op filmcopieën buiten de kiuizen leidde dit tot grote schadeposten. Ten einde te voorko men, dat de assuradeuren de polis zouden beëindigen, bracht het Hoofdbestuur in overleg met de firma Lazard Willing enige wijzigingen aan in de dekking, welke op het volgende neerkomen: 1. van elke schade per gebeurtenis komt de eerste honderd gul den niet voor rekening van de assuradeuren. 2. Smalfilms, (filmcopieën smaller dan 35 mm) zijn, mits deze in de maandelijkse opgave aan Lazard Willing vermeld zijn. tegen brand gedekt in de kluizen en/of andere opslag plaatsen. (Deze locaties dienen eveneens aan Lazard Wiling te worden opgegeven). 81

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 84