LEDENRAAD A ANVANKELIJK was de Ledenraad als volgt samengesteld: M. P. M. Vermin, Voorzitter, J. S. Croeze, Vice-Voorzitter, Ch. van Biene (Afd. Het Oosten), Jos. van Bommel (Afd. het Westen), W. F. Dubbeldeman (Afd. Amsterdam), G. M. Th. Gielisse (Afd. Den Haag), G. J. Milius (Afd. Het Noorden), J. Nijland Jr. (Afd. Het Centrum), J. E. F. de Nijs (Afd. Het Zuiden), C. van Willigen (Afd. Rotterdam), en als leden-filmver- huurders: de heren E. Alter, O. P. Besseling, C. A. Bruyn, D. J. van Leen, L. W. R. Meyer, R. A. van Mourik en J. L. Paerl. In de loop van het jaar werd in de plaats van de heer O. P. Besseling benoemd de heer C. S. Roem, die later vervangen werd door de heer C. v. d. Wilden. De heer J. J. ter Linden werd vervangen door de heer H. S. Boekman. In 1948 werden 5 vergaderingen van de Ledenraad gehouden. Een vergadering kon wegens het niet bereiken van het quorum op de vastgestelde dag niet doorgaan. In de vergadering van 16 Maart werd een begin gemaakt met de behandeling van een hoger beroep tegen een beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij toestemming was geweigerd voor het gaan exploiteren van een nieuwe bioscoop in Brunssum. De behandeling van deze aanvrage werd voortgezet in de ver gadering van 6 April, waarbij besloten werd het beroep ongegrond te verklaren. Tevens werd in hoger beroep vergunning geweigerd voor het gaan exploiteren van een nieuw filmverhuurkantoor. De vergadering van 15 Juni heeft zich bezig gehouden met de behandeling van een beroep, ingesteld door een lid-exploitant, tegen de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij hem slechts onder beperkende voorwaarden toestemming was verleend om de exploi tatie van zijn bioscoop in een nieuwe naamloze vennootschap onder te brengen. Besloten werd de beslissing van het Hoofdbestuur te handhaven. In dezelfde vergadering werd een begin gemaakt met de behan deling van enige hoger beroep-zaken betreffende strafbeslissingen van het Hoofdbestuur. De behandeling van deze zaken werd voortgezet in de vergade ring van 24 Augustus zonder dat nochtans een beslissing werd genomen. 88

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 91