AFDELING HET CENTRUM 101 UEN terugblik op het thans beëindigde jaar geeft ons geen reden tot ver heugenis. Het was een jaar van moeilijkheden en teleurstelling. Moeilijkheden, daar naast de steeds stijgende lasten een verdere terugloop van het bioscoop bezoek moest worden geconstateerd, hetgeen een zeer ongunstige invloed uitoefen de op de bedrijfsresultaten. Teleurstelling, omdat het afgelopen jaar niet de zozeer gewenste verlichting bracht in de hoge heffing van de belasting op ver makelijkheden. Terwijl practisch voor alle overige bij het ontspanningsleven betrokken takken van het culturele bedrijf het heffingspercentage is teruggebracht tot het oorspronkelijke niveau, wordt alleen voor de filmvoorstellingen een belasting van 35% gehandhaafd. De funeste invloed van deze heffing op het peil der filmvoorstellingen daargelaten, is zij in haar consequenties slechts te zien als een grievende discriminatie van de film in het algemeen. Een speciale bijeenkomst werd in Haarlem gehouden ter bespreking van het vraagstuk der vermakelijkheidsbelasting. Door de Afdelingsraad werd een- com missie benoemd, die deze aangelegenheid in studie heeft genomen en met het Hoofdbestuur daarover van gedachten heeft gewisseld. Het geschil met het Bureau voor Muziekauteursrecht Buma inzake vergoedingen voor de uitvoeringsrechten van de muziek in films vroeg gedurende het afgelopen jaar onze bijzondere aandacht. Uitvoerig werden wij over de stand van zaken ingelicht door de Bondsdirecteur en een lid van het Hoofdbestuur. De onder handelingen waren moeilijk, want het bedrijf was door diverse vonnissen in het ongelijk gesteld. Ook werden dit jaar de arbeidsvoorwaarden in het bioscoopbedrijf uitvoerig in een vergadering besproken. Op het concept-regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden, dat ons door het Hoofdbestuur was toegezonden, werden de nodige bemerkingen gemaakt. Het een en ander betekende wederom een ver zwaring van de lasten, in het bijzonder voor de kleinere exploitant. Moge dit jaarverslag van onze Afdeling eindigen met de wens, dat de vele problemen, waarvoor het bedrijf zich gedurende het verslagjaar zag gesteld, het komende jaar hun oplossing zullen vinden. Er werden in 1949 gehouden: 3 vergaderingen en 1 bijeenkomst. Het ledental der afdeling bedroeg: 78. Verzonden werden: 33 brieven en circulaires. Ontvangen werden: 25 brieven en circulaires. J. NIJLAND Jr., Utrecht, 21 Februari 1950. Secretaris.

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 105