niet geëindigd en ons hoogste College zal zeker niet rusten voordat de op gelegde voorwaarden tot redelijke proporties zullen zijn teruggebracht. De leden van onze Afdeling Kwamen in het afgelopen jaar vijfmaal in ver gadering bijeen en wel tdken .nale in Hotel „Frigge" te Groningen, welks nieuwe directeur, de heer A. H. Jansen, ons de vergaderzaal, waarin wij ons langzamerhand thuis voelen, eveneens gratis ter beschikking stelde, waarvoor wij hem gaarne hartelijk dank zeggen. De eerste vergadering werd gehouden op Vrijdag 11 Februari 1949, in welke vergadering de gebruikelijke jaarstukken zonder bijzondere op- of aanmer kingen werden afgehandeld. De Bestuursverkiezing had tct resultaat, dat de affredenden aller, werden herkozen, zodat het bestuur bleef samengesteld als volgt: G. J. Milius, Voorzitter. J J. Abeln, Vice-Voorzitter. H. de Vries, Secretaris. H. Zondervan, Penningmeester. H. Bisschop, Commissaris. Aan de beurt van aftreden waren voorzitter, penningmeester en commissaris. De heer G. J. Milius werd eveneens herkozen tot lid van de Ledenraad en van de Afdelingsraad. Door het Hoofdbestuur werd onze voorzitter benoemd tot lid van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, terwijl ondergetekende werd benoemd tot plaatsvervangend lid van deze Commissie, alsmede herbenoemd tot lid van de Commissie van Geschillen. In de op 25 Maart j.1. gehouden vergadering werden de Rekening en Verantwoording over het voorgaande jaar, alsmede die van het Octoberfeest goedgekeurd, terwijl voorts de agenda voor de Algemene Ledenvergadering werd behandeld en door de heer Joh. Miedema uitvoerig toegelicht. De op 29 April gehouden ledenvergadering was geheel gewijd aan het afscheid van ons lid de heer J. Start, die wegens het aanvaarden van een werkkring buiten het bedrijf de Afdeling ging verlaten. In hem hebben wij een prettig collega verloren, die veel belangstelling had voor onze Afdeling en wiens naam steeds verbonden zal blijven aan het Octoberfeest, dat ter gelegenheid van ons 2ü-jarig bestaan werd gegeven. Op 9 Juni hadden wij de Bondsdirecteur de heer J. G J. Bosman in ons midden, die een uitvoerige uiteenzetting gaf over de moeilijkheden met BUMA betreffende de muziek-auteursrechten, die inmiddels (althans tijdelijk) tot een oplossing zijn gekomen. In de laatste ledenvergadering op 1 December j.1. werd het ontwerp-Loon- regeling behandeld, welk ontwerp in grote lijnen aanvaardbaar werd geacht en als grondslag heeft gediend voor het Besluit van het College van Rijksbe- middelaars, waarbij de regeling van lonen en arbeidsvoorwaarden in het bioscoopbedrijf is vastgesteld. Het is gepubliceerd in de Staatscourant van 2 Februari 1950. Behalve in de vergaderingen kwamen zeer vele onzer leden regelmatig des Vrijdags bijeen in Frigge, waar dikwijls de moeilijkheden en problemen, het bedrijf betreffende, werden besproken. Soms gaf de aanwezigheid van vele vertegenwoordigers ons de impressie, dat wij op de filmbeurs waren. Deze bijeen komsten dragen veel bij tot de gezellige en vriendschappelijke sfeer, die er steeds onder onze leden heerst. Moge het in deze sfeer zijn dat wij met liefde en toewijding steeds zullen blijven voortwerken, zowel in het belang onzer organisatie als van onze exploitaties. H. J. DE VRIES, Groningen, 9 Februari 1950.. Secretaris. 103

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 107