AFDELING HET WESTEN 105 TER voldoening van het bepaalde in artikel 12 van het Uniform Reglement van de Provinciale en Plaatselijke Afdelingen van Exploitanten heb ik de eer U hierbij het Jaarverslag van onze Afdeling over het1 jaar 1949 aan te bieden. Als we een terugblik werpen op het afgelopen jaar dan is er één allesover heersend onderwerp, dat het Hoofdbestuur, de Afdelingen en al onze leden heeft bezig gehouden en wel de vermakelijkheidsbelasting. Het is een jaar geweest van ononderbroken pogingen van het Hoofdbestuur en de Afdelingen om verlichting van deze last te verkrijgen. Al kunnen wij niet zeggen, dat deze pogingen altijd evenveel succes hebben gehad, wij mogen toch constateren, dat de actie, welke de Goudse exploitanten hebben gevoerd, de aandacht van de Minister van Binnenlandse Zaken heeft gevestigd op de nadelige invloed, die de vermakelijkheidsbelasting op onze bedrijven heeft. Ook onze Afdeling en haar leden hebben de strijd voer een verlaging van de vermakelijkheidsbelasting opgenomen en met voldoening kunnen we con stateren, dat deze niet altijd tevergeefs is geweest. Onze voorzitter, de heer Van Bentum, werd meerdere malen verzocht om bemiddelend op te treden en dikwijls met succes. In het verslagjaar kwam onze Afdeling zeven maal bijeen. Voor het eerst op 1 Februari 1949, in welke vergadering, naast de behandeling der jaarlijkse agendapunten een Bestuurswijziging plaats vond met als gevolg dat de heer Jos van Bommel, na gehouden stemming, aftrad als Bestuurslid. Hét stemt rot tevredenheid dat de leden onzer Afdeling steeds blijk hebben gegeven van een opbouwend medeleven met het werk van het Afdelingsbestuur in het bijzonder en dat der organisatie in het algemeen. Op al onze in het pfgelopen jaar gehouden vergaderingen was de opkomst der leden zeer bevre digend en cp levendige doch opbouwende wijze werden de agendapunten besproken en behandeld. Vele leden maakten van deze gelegenheid gebruik om hun problemen en zorgen aan het Afdelingsbestuur voor te leggen en in bijna alle gevallen had men de voldoening door onderlinge gedachtenwis- seling, de moeilijkheden op te lossen. Hoewel door de tijdsomstandigheden de vroeger zo overstelpende vloed van aanvragen voor nieuwe vergunningen wel wat is verminderd, heeft het Afdelingsbestuur ook in het afgelopen jaar zo goed mogelijk het Hoofdbestuur en de Commissie Nieuwe Zaken van advies gediend en getracht de belangen der leden te behartigen. Op de algemene jaarvergadering der Afdeling, welke werd gehouden op 1 Februari 1949, vond de verkiezing plaats voer het Afdelingsbestuur, hetwelk toen als volgt werd samengesteld: J. van Bentum, Voorzitter, Wassenaar. A. Silvius, Vice-Voorzitter, Dordrecht. F. J. de Jong, Secretaris, Gorinchem. C. van Liere, Penningmeester, Goes. T. J. van der Toeren, Lid, Gouda. Verschillende leden onzer Afdeling mochten het genoegen smaken hun zaak te restaureren. Deze restauraties zijn geen teken van weelde, maar vinden hun oorzaak in de noodzakelijkheid om onze bedrijven aan te passen aan de eisen der moderne bioscopie. Gerestaureerd werden het: Grand Theater te Goes, het Luxor Theater te Dordrecht en het geheel herbouwde Olympia Theater te Sas van Gent.

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 109