VESTIGING NIEUWE ZAKEN (Toepassing Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglemenl) PJE achteruitgang in het bioscoopbezoek, die zich sedert 1946 gestadig voortzet, alsmede de verzwaarde druk van de ver- makelijkheidsbelasting hebben vele gegadigden de ogen geopend voor de werkelijkheid, namelijk dat de mogelijkheden tot een gezonde vestiging van permanente bioscopen in ons land beperkt zijn en dat ondernemingen op het gebied van film en bioscoop, behalve dat zij aan de normen moeten voldoen van het bedrijfs leven, aan extra risico's onderhevig zijn door conjunctuurschom melingen en vermakelijkheidsbelasting. Ondanks dat de bouw van ontspanningsinrichtingen en de verbouwing van bestaande panden tot bioscopen, etc, inmiddels aan veel minder beperkingen is gebonden dan voorheen, werden in het verslagjaar slechts vier aanvragen bij de Commissie Nieuwe Zaken voor permanente bioscopen ingediend, die door de Com missie in behandeling konden worden genomen. Het totaal aantal aanvragen voor nieuwe zaken, op het gebied van het film- en bioscoopbedrijf, dat werd behandeld, bedroeg 19, tegen 29 in 1948. Hieraan werden acht zittingen gewijd. De Commissie verleende toestemming voor de exploitatie van vier nieuwe bioscopen-A, twee reisbioscopen en een bedrijfstak van een filmfabriek. Zij wees af vijf aanvragen voor permanente bioscopen, waar van twee betrekking hadden op hetzelfde object, twee reis bioscopen, twee verhuurkantoren, een bedrijfstak van een verhuur kantoor (verhuur Nederlands journaal), een bedrijfstak van een filmfabriek (vervaardiging Nederlands journaal) en een film fabriek. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken behandelde in vier zit tingen negen beroepen tegen Deslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken. Zij bevestigde in hoogste aanleg de volgende beslissingen in eerste instantie: een toestemming voor een permanente bioscoop, gegeven in 1948; twee afwijzingen van een permanente bioscoop, waarvan één gewezen in 1948; Bij de beoordeling van deze en volgende cijfers gelieve men er rekening mede te hcuden, dat zij mede betrekking hebben op de behandeling van aan vragen uit vorige jaren, die nog niet waren afgedaan. 21

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 21