een afwijzing van een bedrijfstak van een filmfabriek (vervaar diging Nederlands journaal); een afwijzing bedrijfstak van een verhuurkantoor (verhuur Neder lands journaal); een afwijzing van een filmverhuurkantoor. Zij vernietigde de volgende beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken: twee afwijzingen van een permanente bioscoop, waarvan een was gewezen in 1948; een afwijzing van een filmfabriek, eveneens gewezen in 1948. Een beroep tegen een weigering van een permanente bioscoop werd ingetrokken, alvorens het in behandeling werd genomen. In de loop van 1949 gaven de Nieuwe-Zakencommissies der halve toestemming voor zeven nieuwe permanente bioscopen, waaronder slechts één, welke een volledige nieuwbouw betrof twee reisbioscopen, een filmfabriek en een bedrijfstak van een filmfabriek (de vervaardiging van teken- en/of poppenfilms) Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat een van deze bioscopen reeds werd vermeld in de tweede alinea op pagina 29 van het verslag over 1948, omdat daarvoor toen reeds toestemming was gegeven door de Commissie Nieuwe Zaken, en het beroep tegen deze beslissing eerst in 1949 kon worden behan deld. Een andere nieuwe bioscoop kwam in de plaats van een bestaande zaak, die gesloten werd. Zij nog vermeld, dat zowel de Commissie Nieuwe Zaken als de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, sedert haar instelling, eind 1947, voortdurend hebben gewerkt onder de gewaardeerde leiding van dezelfde voorzitters en vice-voorzitters, als in het eerste zittingsjaar werden gekozen, Overeenkomstig de desbetreffende reglementaire bepalingen van het Algemene Bedrijfsreglement wer den deze voorzitters, wier namen elders in dit overzicht zijn vermeld, op 3 Januari 1949 door de gezamenlijke leden en plaats vervangende leden der genoemde commissies in een vergadering onder leiding van de Vice-Voorzitter van de Bond. de heer J. S. Croeze, met algemene stemmen herbenoemd. Gestipuleerd moge worden, dat in nagenoeg alle gevallen de beslissingen met algemene of bijna algemene stemmen werden genomen. Hoe serieus de commissies haar taak opvatten, blijkt wel hieruit, dat zij, alvorens in enkele moeilijke zaken een beslissing te nemen, een plaatselijk onderzoek lieten instellen door enige harer leden. 22

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 22