Het Hoofdbestuur is door deze arbeid ontlast van een toch vrij omvangrijke taak en het heeft geconstateerd, dat de werk zaamheden der Nieuwe-Zakenccmmissies ook in het verslagjaar in het algemeen reden tot tevredenheid gaven. De samenstelling dezer commissies was bij de aanvang van het verslagjaar als volgt: Commissie Nieuwe Zaken: Mr. G. M. Greup, Voorzitter; Mr. J. Reinders, pl.v.v. Voorzitter; C. J. Blad, A. Cahn, L. Groe;i en J. E. F. de Nijs, leden; A. Dresscher en G. M. Th. Gielisse, pl.v.v. leden. Als Secretaris der commissie fungeerde de heer A. H. Pieterse. Commissie Beroep Nieuwe Zaken: Mr. J. Milius, Voorzitter; Mr. B. Bouman, pl.v.v. Voorzitter; H. S. Boekman, M. Gerschta- nowitz, D. J. van Leen, Joh. Miedema, J. L. Pearl, C. S. Roem, B. W. G. van Royen en C. M. Westland, leden; L. C. Barnstijn, G. J. Milius, R. A. van Mourik en M. J. W. Peters, pl.v.v. leden. De heer H. W. Hagenberg was Secretaris der Beroepcommissie. De heer M. Gerschtanowitz trad in het begin van het verslag jaar af als lid der Beroepcommissie. In de ontstane vacature werd door het Hoofdbestuur in Juni voorzien door de benoeming van de heer G. J. Milius als gewoon lid. In de vacature daardoor ontstaan bij de pl.v.v. leden werd voorzien door de benoeming van de heer H. J. de Vries. Het Hoofdbestuur herbenoemde de zitting hebbende leden der Nieuwe Zakencommissies, die overeenkomstig de desbetreffende reglementaire bepalingen ieder jaar aftredend zijn, op 6 December, maar aangezien de heren L. C. Barnstijn en M. J. W. Peten? niet meer voor een benoeming als pl.v.v. lid der Commissie Beroep Nieuwe Zaken in aanmerking wensten te komen, werd in deze vacatures voorzien door de benoeming van de heren C. A. Bruyn en J. v. d. Horst als pl.v.v. leden van genoemde Commissie. Het Hoofdbestuur gaf toestemming voor het overnemen of voortzetten van 19 bioscoopexploitaties, alsmede voor de voort zetting van een filmverhuurkantoor. Verder werden door het Hoofdbestuur van de Lijst van Geen Bezwaar afgevoerd drie bioscopen; de betrokken aanvragers werden voor de exploitatie toegelaten tot het lidmaatschap en ingeschreven in het Bedrijfs- register. Ingewilligd werden een aanvrage tot overname van een in schrijving ener verwoeste zaak te Rotterdam, een aanvrage tot vestiging van een noodexploitatie ter tijdelijke vervanging van een verwoeste bioscoop te Venlo, alsmede een verzoek tot wij ziging van de inschrijving ener noodexploitatie in een definitieve bioscoop ter vervanging van een verwoeste zaak in Tiel. 23

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 23