Afgewezen werden twee aanvragen uit 1948 om toestemming tot het overnemen van bioscopen, waartegen door de vorige exploitanten reeds in 1948 op grond van artikel 11 van het Ge wijzigd Algemeen Bedrijfsreglement bezwaren waren ingediend, alsmede een aanvrage tot inschrijving van een noodexploitatie te Rotterdam. De Ledenraad behandelde vier beroepen tegen beslissingen van het Hoofdbestuur, namelijk twee tegen de afwijzing van aan vragen betreffende de overneming van permanente bioscopen, eer- tegen een speciale conditie in een beslissing van het Hoofdbe stuur, waarbij de gevraagde toestemming voor een noodexploitatie wel was verleend en een tegen een weigering van toestemming tot het veranderen van een door een individueel lid geëxploiteerd filmverhuurkantoor in een N.V. Al deze Hóofdbestuursbeslissin- gen werden bevestigd. Op 31 December 1949 waren nog hangende tien verzoeken om toelating tot het lidmaatschap en/of inschrijving in het Bedrijfs- register van een aantal bioscopen. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 5A van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement behandelde het Hoofdbestuur voorts 35 aanvragen tot inschrijving van permanente bioscopen-B. Inge willigd werden 26 aanvragen; 9 aanvragen werden afgewezen. In één geval werd de verleende inschrijving ingetrokken en in een tweede geval ging de afgewezen aanvrager in beroep bij de Ledenraad, die echter de beslissing van het Hoofdbestuur be vestigde. Een andere aanvrager, die toestemming had gekregen voor de exploitatie van een permanente bioscoop-B, tekende beroep aan bij de Ledenraad tegen de door het Hoofdbestuur vastgestelde beperking van het aantal speeldagen. Dit beroep werd echter in het verslagjaar nog niet behandeld. Uit deze cijfers en de cijfers, welke in het jaarverslag 1948 zijn vermeld, blijkt, dat in totaal dus toestemming werd verleend voor 29 permanente bioscopen-B sedert de reglementswijziging, die de inschrijving en exploitatie van deze nieuwe categorie van zaken mogelijk maakte. Artikel 11 Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement In het verslagjaar werd in vijf gevallen door leden-exploitanten toepassing van artikel 11 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfs reglement dd. 24 Augustus 1948 gevraagd. Naar aanleiding hier van hebben dit jaar vier speciaal daartoe in het leven geroepen arbitrage-commissies uitspraak gedaan inzake huurverlenging. In twee zaken wend als oordeel uitgesproken, dat het huurcontract diende te worden verlengd, aangezien geen der in artikel 11 genoemde vier punten zich voordeed; in één zaak luidde het 24

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 24