houden en uit de lopende inkomsten de instandhouding der studio te financieren, zodanig, dat niet de Bond met bijzondere subsidies zou worden belast. De Raad van Beheer richtte zich met een request tot de Re gering ter verkrijging ener algemene verlaging van vermakelijk- heidsbelasting en belastingvrijdom voor Nederlandse films ten einde de productie te stimuleren. Jubileum van de heer W. Mullens Sr. Op 27 September herdacht de nestor van de leden-filmfabri- kanten, de heer W. Mullens Sr., ere-voorzitter van de Neder- landsche Bioscoop-Bond en directeur van de filmfabriek N.V. Haghefilm, met een zeer druk bezochte receptie in Hotel ,,Witte- brug" het feit, dat hij vijftig jaar geleden zijn carrière begon met de introductie van de film in Nederland. Onder de talloos velen, die gekomen waren om de gouden jubilaris hun gelukwensen aan te bieden, waren onder meer de Minister-President, Dr. W. Drees, oud-minister Mr. A. de Wilde, oud-minister Ir. W. Albarda, Dr. N. R. A. Vroom, hoofd van de Afdeling Kunsten van het Ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, de oud-burgemeester van 's-Gravenhage, Mr. J. A. N. Patijn en Mr. S. J. R. de Monchy, de heer M. P. M. Vermin, Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, onderscheiden leden van het Hoofdbestuur en de Bondsdirecteur, de heer J. G. Bosman, de heer B. Charrier, attaché d information van de Franse ambassade, die namens de ambassadeur zijn gelukwensen kwam aanbieden ,de oud-voor- zitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, de heer D. van Staveren, en tal van andere autoriteiten, onderscheidene leden van het Bestuur der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de collega's filmfabrikanten en vele anderen uit het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, de heren Eduard Verkade, Cees Laseur en andere vertegenwoordigers uit de wereld van het toneel, de heren Buziau, Henri A. van Eysden, J. H. Carpentier Alting en nog vele anderen. Dr. N. R. A. Vroom, die de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vertegenwoordigde, wees op de grote belang stelling welke de Overheid heeft voor het werk van de heer Mullens, daarbij de nadruk leggende op de culturele zijde van diens activiteit, en deelde mede, dat het H. M. had behaagd de jubilaris te bevorderen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer M. P. M. Vermin, de Bondsvoorzitter, vertolkte de dank van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf voor alles wat 28

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 28