ONTWERP FILM. EN BIOSCOOPWET 1VADAT de Commissie in zake herziening van de Bioscoopwet op 1 Juni 1948 aan de Ministers van Binnenlandse Zaken en Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het verslag van haar werkzaamheden had aangeboden, vergezeld van een ontwerp Gewijzigde Bioscoopwet met toelichting, alsmede van een ont- werp-Gewijzigd Bioscoopbesluit, eveneens met toelichting (zie hiervoor het verslag over dat jaar), is op 18 October van dit jaar aan de Kamer aangeboden een ontwerp van wet houdende voor schriften betreffende het vertonen van films en het houden van bioscopen, zulks ter vervanging van de wet van 14 Mei 1926, S. 118, tot bestrijding van de zedelijke en maatschappelijke ge varen van de bioscoop. De Memorie van Toelichting was onder tekend door de Ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie. De merkwaardige wijze, waarop dit ontwerp tot stand gekomen is, heeft verwondering gewekt. Week het ontwerp-Sassen reeds af van het advies, dat de betrokken Commissie in overgrote meer derheid heeft gegeven (en in deze commissie waren alle gele dingen der bevolking vertegenwoordigd), de betrokken Minister? hebben elementen in de wet gebracht, welke noch de Commissie van Advies, noch de Commissie-Sassen in meerderheid heeft gewild. Volgens het ingediende ontwerp zal in de eerste plaats de vergunning van Burgemeester en Wethouders, welke krachtens de vigerende wet nodig is voor het ondernemen van het geven van filmvoorstellingen, vereist zijn voor hen, die een plaats be zigen" voor het vertonen van films. Blijkens het tweede lid van artikel 2 kunnen Burgemeester en Wethouders aan de te verlenen vergunning voorwaarden verbinden met betrekking tot de eisen van veiligheid, gezondheid en zedelijkheid, waaraan ten aanzien van de betrokken localiteit moet worden voldaan. Indien Burge meester en Wethouders van oordeel zijn, dat de vergunnings voorwaarden dienen te worden gewijzigd, zenden zij hiervan schriftelijk bericht aan de vergunninghouder, die dan, behoudens zijn recht van beroep, de gewijzigde voorwaarden heeft na te komen. Bovendien verplicht artikel 3 de gemeenteraden, behoudens dispensatie, bij verordening regelen vast te stellen betreffende eisen van veiligheid, gezondheid en zedelijkheid. Wanneer deze worden gewijzigd, moeten ook de houders van lopende vergun ningen hieraan voldoen! 30

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 30