BONDSARBITRAGE T N het begin van het verslagjaar zijn de heren W. F. Dubbelde- man en L. W. R. Meyer als leden van de Commissie van Ge schillen afgetreden. Na de jaarvergadering werden in hun plaats benoemd als lid-exploitant de heer J. van der Horst en als lid- filmverhuurder de heer L. L. Lioni. Door loting werden de Kamers als volgt vastgesteld: Eerste Kamer: L. L. Lioni, Amsterdam, en R. Uges Jr., Den Haag; Tweede Kamer: J. van der Horst, Amsterdam, en C. van der Wilden, Haarlem; Derde Kamer: H. J. de Vries, Groningen, en E. J. Verschueren, Haarlem. In het verslagjaar werden 15 zittingen gehouden, waarvan 12 onder leiding van de Voorzitter, de heer C. van Willigen, 2 onder leiding van de plaatsvervangend Voorzitter, de heer J. Weening en een onder leiding van de heer E, J. Verschueren, die bij ontstentenis zowel van de Voorzitter als van de Vice- Voorzitter ingevolge artikel 25B van het Arbitrage-reglement voor de behandeling van een speciaal geschil tot Voorzitter werd aangewezen. Als Secretaris trad op de heer H. W. Hagenberg. In totaal werden behandeld 36 geschillen, waarvan er reeds 3 in 1948 waren aanhangig gemaakt. Daar staat tegenover, dat er in 1949 nog 7 geschillen aanhangig werden gemaakt, waarin eerst in 1950 uitspraak zal worden gedaan. Voor de openbare behandeling werden ingetrokken 8 ge schillen. Eén geschil werd ingetrokken, nadat reeds met de behan deling een aanvang was gemaakt. In 4 gevallen werd ten over staan van de Commissie een minnelijke schikking getroffen. Van de 36 geschillen werden er aanhangig gemaakt: 18 door leden-filmverhuurders contra leden-exploitanten, 5 door leden-exploitanten contra leden-filmverhuurders, 7 door leden-filmverhuurders contra leden-filmverhuurders, 1 door een lid-exploitant contra een lid-exploitant, 3 door leden-filmfabrikanten tegen leden-filmverhuurders, 1 door een lid-filmfabrikant tegen een ander lid-filmfabrikant. Voor de tweede maal is er een uitspraak gedaan in een geschil betrekking hebbende op artikel 4 van het Bedrij f s'b&siuit in zake de Uitvoering der Deviezenregeling. Zoals bekend, is in dit 37

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 39