TELEVISIE F A télévision est en marche en rien ne 1'arrêteraDe tele visie, hoewel in ons land nog vrijwel onbekend, staat thans op het punt hier haar intrede in het openbaar te doen. In de Ne derlandse pers wordt zij bijna dagelijks onder de aandacht van de lezers gebracht en de veronderstelling is gewettigd, dat ook in Ne derland de belangstelling voor, of liever de nieuwsgierigheid naar dit nieuwe ontspannings- en publiciteitsmedium, groot is. Reeds in het verslagjaar werd bekend gemaakt, dat de omroep verenigingen waarschijnlijk in 1950 de experimentele televisieuit zendingen, die tot voor kort geregeld door Philips te Eindhoven werden gegeven, zullen overnemen en voortzetten via de televisie zender, welke in Het Gooi, Lopik of Jaarsveld zal worden geplaatst. Tegelijkertijd gaat de Nederlandse industrie televisie-ontvangers in de handel brengen. De Bonds-Televisiecommissie welke in 1948 werd ingesteld en die tot taak heeft de ontwikkeling van de televisie op de voet te volgen om het Hoofdbestuur van advies te dienen met betrekking tot de maatregelen, welke het film- en bioscoopbedrijf in de toekomst zal hebben te treffen, was in het verslagjaar samengesteld ais volgt: R. Uges Jr., Voorzitter; E. Alter, C. J. Blad, W. F. Dub- beldeman*), E. F. W. Trijssenaar, J. Weening en C. v. d. Wil den, leden. Ter vervanging van de Bondsdirecteur was als Secretaris aan de Commissie toegevoegd de heer A. H. Pieterse. De Commissie wijdde in het afgelopen jaar een aantal vergade ringen aan de bestudering van de televisieproblemen, die zich mogelijkerwijs aan het film- en bioscoopbedrijf zullen voordoen. Reeds op 21 Maart bracht zij haar eerste rapport aan het Hoofd bestuur uit, waarin zij maatregelen adviseerde tot bescherming van de algemene belangen van het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf tegen het gebruiken van films voor televisiedoeleinden. De Commissie was tot dit advies gekomen, omdat zij, gezien de geweldige kosten en de grote moeilijkheden, verbonden aan de televisering van interessante onderwerpen, de overtuiging had ge kregen, dat de ondernemingen of verenigingen, die de televisie-uit zendingen in Nederland gaan verzorgen, films zullen willen in schakelen, evenals dit reeds in het buitenland geschiedt, omdat films zich bij uitstek lenen voor televisering. De Commissie is daar bij, zoals in haar rapport uitdrukkelijk is vastgesteld, niet uitgegaan van de gedachte, dat ons bedrijf de ontwikkeling van de televisie in ons land zou moeten en kunnen tegenhouden door zich te om ringen met een Chinese muur van verbodsbepalingen tot het af- D? heer W. F. Dubbeldeman bedankte in Maart 1949 voor het lidmaat schap. In de vacature werd niet voorzien. 45

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 48