centreren van belangen in enkele ondernemersgroeperingen niet in het bedrijfsbelang is, maar evenmin in dat van het publiek. In een cultureel bedrijf is verscheidenheid van bezit de beste waarborg tot verscheidenheid van initiatieven en verscheidenheid van selectie uit datgene, wat er aan de wereldmarkt komt. Het Hoofdbestuur heeft in het afgelopen jaar niets onbeproefd gelaten de Overheid er van te overtuigen, dat haar fiscale politiek tegenover ons bedrijf fataal is. Dat het jaar is afgesloten zonder het resultaat ener algemene herziening is geen reden tot ontmoedi ging. Er is een diepgaand onderzoek naar de situatie gaande, dat naar onze mening tot de conclusie moet leiden, dat de bestaande lastendruk onhoudbaar en onbillijk is. Laat ons de hoop uitspreken, dat een van de eerstkomende maanden voor ons bedrijf beslissingen brengt, die een bevredigende oplossing betekenen. Ondanks de beslommeringen, welke de door het Hoofdbestuur ontplooide activiteit tot verlaging van lasten en beperking der over heidsbemoeiing met zich bracht, was er in het afgelopen jaar, zoals de hoofdstukken van dit verslag getuigen, een opgewekt organisa torisch leven. Een van de belangrijkste beslissingen was die der algemene ver gadering tot goedkeuring van een concept-loonovereenkomst. welke kort daarop in nagenoeg ongewijzigde vorm als beschikking van de Kijksbemiddelaars in de Staatscourant is afgekondigd. In de rege ling is in de instelling ener sociale commissie voorzien, waarin werkgevers en werknemers gelijkelijk zitting hebben. Hiermede is naast de commerciële, technische en culturele maatregelen ook het sociale gedeelte, dat het Hoofdbestuur sedert de bevrijding op zijn programma had, verwezenlijkt. De Bondsleiding is er zich van bewust, dat haar nog zeer veel te doen staat en dat met name de interne verhoudingen in het bedrijf in de naaste toekomst een voorwerp van bijzondere zorg zullen zijn; de voorbereiding ener algehele herziening van statuten en reglementen staat op het programma. In verschillende richtingen zullen nieuwe stimulansen moeten worden gegeven voor wat de filmbelangstelling en het bedrijfsniveau aangaat. Doch dan zal zij in haar werkzaamheid niet gehandicapt moeten worden door een allesoverheersende lastenkwestie. 5

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 4