TECHNISCHE COMMISSIE TN het verslagjaar heeft de Technische Commissie grote aan dacht besteed aan het gevaar, dat de electrische installaties en leidingen in verschillende bioscopen niet of niet meer voldoen aan de eisen, die uit een oogpunt van brandveiligheid gesteld moe ten worden. Welke de gevolgen kunnen zijn van een ondeugdelijke electrische installatie is gebleken bij de bioscoopbrand in Rueill, al moet daar onmiddellijk aan worden toegevoegd, dat een opeen hoping van fouten en andere gebreken de grote omvang van deze ramp heeft veroorzaakt. De Commissie heeft te dezer zake overleg gepleegd met de Vak groep Electrotechnisch Ambacht, hetgeen geleid heeft tot het op stellen van de eisen, waaraan de electrische installatie van een bioscoop behoort te voldoen. Verder is er uitgewerkt een plan voor een keuring van de bestaande electrische installaties en voor het verbeteren van deze installaties voor zover bij de keuring gebreken aan de dag treden. Naar de mening van de Technische Commissie kan de keuring alleen worden toevertrouwd aan eersteklas electro- technische installateurs, die op het gebied van de inrichting van bioscopen een grote ervaring hebben. In samenwerking met de Vakgroep Electrotechnisch Ambacht is een lijst opgesteld van de bureaus, aan wie het keuringswerk kan worden opgedragen. Voorts Ts er samengesteld een lijst van de installateurs, die met het ver beteren der installaties, voor zover dat uit de keuringsrapporten nodig zal blijken, zullen worden belast. Ten slotte heeft de Technische Commissie een gedetailleerd plan voorgelegd aan het Hoofdbestuur, dat dit plan in studie heeft genomen. üe Technische Commissie heeft verder veel aandacht besteed aan de keuringsvoorschriften, die door de daarvoor ingestelde com missie met betrekking tot de minimum eisen, waaraan nieuwe bio- scooptechnische apparaten (geluidsfilmprojectoren, versterkers, ge- lijkrichters, luidsprekers enz.) moeten voldoen, zijn opgesteld. Hoe wel een groot gedeelte der keuringseisen inmiddels gereed is ge komen, kon als gevolg van technische moeilijkheden met het eigen lijke keuringswerk nog niet worden begonnen. Verwacht mag wor den, dat deze moeilijkheden eerlang overwonnen zullen zijn. Dan zal een aanvang worden gemaakt met het keuren van de nieuwe bioscoopapparaten. De goedgekeurde apparaten zullen voorzien worden van een keuringsmerk van de Nederlandsche Bioscoop- Bond, hetwelk de leden, die deze apparaten kopen, de garantie zal geven, dat het materiaal qualitatief aan hoge eisen voldoet. (Jok voor het jaar 1949 heeft de Commissie op verzoek van het Rijksbureau voor Metalen weer een schema opgesteld van de ap paraten en onderdelen, die uit de verschillende landen moeten 50

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 53