OPLEIDING VAN TECHNISCH BIOSCOOPPERSONEEL worden ingevoerd. De invoer is bevredigend verlopen, behoudens voor wat betreft de invoer uit de dollarlanden. Op bijna alle des betreffende aanvragen werd afwijzend beschikt wegens gebrek aan dollardeviezen. Een grote verbetering vertoonde het verslagjaar met betrekking tot de invoer van onbelicht filmmateriaal. De import was voldoen de om de normale behoefte van de filmfabrikanten te dekken. In het verslagjaar vonden in opdracht van de Technische Com missie 595 controles in de diverse bioscopen plaats. Daarbij werd grote aandacht besteed aan de bestrijding van het euvel der film- beschadiging. In vele gevallen werden de oorzaken der beschadi ging opgespoord, waarbij niet alleen gedacht moet worden aan ver sleten onderdelen van projectoren, maar ook aan slordige of on deskundige behandeling van het filmmateriaal. In het algemeen werd aan de adviezen der Commissie tot het aanbrengen van verbeteringen voldaan, al bleven er een aantal gevallen over, die nog voorziening eisen. Verschillende malen werd het advies der Commissie ingewonnen met betrekking tot technische problemen bij de bouw van nieuwe bioscopen, waarbij aan de toepassing der brandweervoorschriften de nodige aandacht werd besteed. Ook werden de technische in stallaties van alle nieuw geopende zaken gecontroleerd. In het verslagjaar meldde zich een aanvrager aan voor een er kenning als handelaar in bioscooptechnische apparaten. Na een grondig onderzoek, waarbij vastgesteld werd, dat de aanvrager noch over een behoorlijk uitgeruste werkplaats noch over deskun dig personeel beschikte, werd op de aanvrage overeenkomstig de reglementaire bepalingen afwijzend beschikt. In Maart 1949 legde de heer W. F. Dubbeldeman zijn functie van Voorzitter der Technische Commissie neer. De werkzaamhe den werden onder leiding van de Vice-Voorzitter, de heer G. H. Ciroenewegen, voortgezet. Voorts bestond de Commissie uit de he ren O. P. Besseling, E. F. W. Trijssenaar, leden, en H. W. Ha- genberg, Secretaris. De Commissie kwam acht maal in vergadering bijeen. In het bestuur van de Stichting voor Opleiding van technisch Bioscooppersoneel hebben in de loop van dit verslagjaar enige mutaties plaatsgevonden. De voorzitter, de heer W. F. Dubbelde man, die de heer R. Uges Jr. in September 1947 is opgevolgd en de Stichting steeds op voorbeeldige wijze heeft geleid, legde in Maart 1949 zijn functie neer. Door het Hoofdbestuur van de Nederland- 51

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 54