sche Bioscoop-Bond werd in dit verslagjaar in deze vacature niet voorzien. Voorts zag de heer B. Meenhorst, door overdrukke werk zaamheden in zijn kwaliteit van districtsinspecteur der Rijksbrand- weerinspectie in de provincies Noord-Brabant en Zeeland, zich genoodzaakt als bestuurslid af te treden. In deze vacature werd in Januari 1949 voorzien door de benoeming van de heer j. B. Roelofs, hoofd van de afdeling onderwijs van de Rijksbrandweerinspectie. In de vergadering van 8 April 1949 is de heer Roelofs bij acclamatie tot vice-voorzitter gekozen, welke functie vroeger door de heer Meenhorst werd vervuld. In Maart 1949 gaf ten slotte de heer J. S. van der Meer de wens te kennen zijn functie neer te leggen. In zijn plaats werd de heer E. F. Henny, op voordracht van de sectie bioscooppersoneel van de R.K. Bond St. Antonius, tot be stuurslid benoemd. Verder hadden, evenals in de vorige verslag periode, in het bestuur zitting de heren O. P. Besseling, G. H. Groc- newegen, F. van der Heyden, J. Mulder, E. F. W. Trijssenaar en H. W. Hagenberg, Secretaris. De mondelinge cursus 1948/1949 telde bij de aanvang 26 deel nemers, waarvan er 19 de cursus geheel volbrachten. Op het eind examen slaagden er 14 en werd aan één toegestaan een her examen af te leggen. De heer F. Maartens, die na het overlijden van Ir. J. O. M. Lock- horn als waarnemend cursusleider met de dagelijkse leiding van de mondelinge opleiding was belast, werd in de loop van het verslag jaar tot directeur van de E.T.S. benoemd en daarna door het bestuur definitief als cursusleider aangewezen. Als leerkrachten waren ver der aan de dagcursus verbonden de heren B. Berman, J. Lankaster, J. van Peursem, P. Schipper en J. C. Tenge. In dit cursusjaar werd er toe overgegaan een vak handenarbeid aan het lesprogramma toe te voegen. De cursisten kregen hierdoor gedurende de laatste vier maanden van de cursus onderricht in practische bezigheden die zij nodig zouden kunnen hebben, waar onder solderen, vijlen en andere eenvoudige verrichtingen betrek king hebbende op de metaalbewerking. Als leerkracht trad hier op de heer K. Maass, verbonden aan de E.T.S. Ook de cursus 1948/1949 verliep, evenals de voorgaanden uitste kend en er bestond bij de leerlingen steeds een grote interesse. Voor de mondelinge operateurscursus 1949/1950 werd op 26 en 29 Augustus een mondelinge beoordeling van belangstellenden ge houden. Het bestuur is namelijk in de loop van het jaar tot de conclusie gekomen dat het houden van een toelatingsexamen op dit gebied dikwijls tot misrekeningen aanleiding gaf, om welke reden het beter werd geacht de adspirant-leerlingen mondeling te beoor delen, voornamelijk op hun geschiktheid voor het vak bioscoop- 52

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 55