belangrijk aantal candidaten voor het examen zou aanmelden, werd zeer tijdig de inschrijving opengesteld, ten einde de examens zo goed mogelijk te kunnen organiseren. Er meldden zich in totaal 165 can- diaten, waardoor het noodzakelijk werd het schriftelijke gedeelte van het examen in twee groepen te splitsen. De eerste groep werd schrif telijk geëxamineerd op 25 en 26 Juli en de tweede groep op 27 en 28 Juli, waarbij gebruik werd gemaakt van de congreszaal resp. de grote zaal van hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Op het schriftelijk examen verschenen ten slotte 150 candidaten, waarvan er 18 de dagcursus hadden gevolgd. De resultaten van het schriftelijk werk waren aanleiding om 13 candidaten te laten weten dat deelneming aan het mondeling examen geen zin zou hebben. Bovendien werd er toe overgegaan aan hen die voor de schriftelijke vraagstukken in de theoretische vakken electrotechniek, versterker techniek, voorschriften en lichttechniek een gemiddeld cijfer behaal den van meer dan zeven waarbij het voorbehoud werd gemaakt- dat alle cijfers voldoende moesten zijn vrijstelling te verlenen voor het mondelinge examen in deze vakken. Tot deze maatregel werd besloten omdat het mondeling examineren van 137 cursisten teveel tijd in beslag zou gaan nemen, in aanmerking nemende het feit, dat iedere cursist in zes vakken zou moeten worden getoetst. Op bovenomschreven wijze werd aan 44 candidaten een vrijstelling verleend. Onmiddellijk na het schriftelijk examen werd de organisatie van het mondeling examen voortgezet, waarbij de directies van het Alhambra Theater, het City Theater, Hallen Theater, Cinema Roya! en het Victoria Theater te Amsterdam hun medewerking verleenden door de cabines van deze theaters in de ochtenduren ter beschikking te stellen voor het afnemen van het practische gedeelte van het examen. Mondeling werd geëxamineerd op 23, 24, 25, 30 en 31 Augustus, waarbij voor de theoretische vakken gebruik werd ge maakt van een tweetal zalen van het Parkhotel alhier. Dat de organisatie van het examen 1949 geen kleinigheid is geweest kan worden afgeleid uit het feit, dat de Commissie van examinatoren en gecommitteerden niet minder dan 36 leden telde. Het resultaat van dit examen (inclusief de herexamens, die in December werden afgenomen) is geweest dat 104 candidaten zijn geslaagd. 30 can didaten werden afgewezen. De in het vorige verslagjaar besproken mogelijkheden om te geraken tot een schriftelijke vervolgcursus voor chef-operateur werd in dit verslagjaar niet verder behandeld, zij het dat het stichtings bestuur tot de conclusie is gekomen dat het nemen van maatregelen op dit gebied beter kan worden uitgesteld tot dat een groot aantal gediplomeerde operateurs beschikbaar is. 54

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 57