vertegenwoordigd, dan wordt deze verdaagd op een termijn van minstens 14 dagen en hoogstens een maand, waarvan onverwijld aankondiging zal worden gedaan per brief of telegram aan de leden en door vermelding in het Bondsorgaan, wanneer dit be staat; in deze tweede vergadering kan een besluit worden ge nomen met een meerderheid van 2/3 der uitgebrachte stemmen, onverschillig hoeveel kiesgerechtigde zaken vertegenwoordigd zijn. Alles behoudens de Koninklijke goedkeuring, zo die wordt vereist. Art. 37 der oude statuten vervalt. Lidmaatschap In 1949 werden 23 nieuwe leden toegelaten en 15 leden ver vielen van het lidmaatschap door verlies van de vereisten of als gevolg van overlijden. Toepassing reglementen Herhaalde malen heeft het Hoofdbestuur moeten constateren, dat enige oude vooroorlogse reglementen, aan welker toepassing in de eerste jaren na de oorlog weliswaar weinig behoefte werd gevoeld, maar welker werkingssfeer niettemin voor het bedrijr van actueel belang is gebleven, door onderscheidene leden niet in voldoende mate worden gerespecteerd, n.1. de reglementen op het gebied der prijsbescherming. De vraag of deze reglementen een aanpassing behoeven aan de nieuwe omstandigheden en, zo ja. welke, zal ongetwijfeld in het komende jaar in het Hoofdbestuur aan de orde worden gesteld. Het is begrijpelijk, dat, nu het ondernemen van het geven van filmvoorstellingen op indirecte wijze zó zwaar wordt belast dat steeds ongunstiger bedrijfsresultaten worden verkregen, de leder, omzien naar wegen en middelen om hun ondernemingen rendabel te houden. Excessen, die de waarde van filmvoorstellingen in de ogen van het publiek verlagen, dienen evenwel te worden ver meden, evenals onjuiste concurrentiemethoden. In enige individuele gevallen heeft het hoofdbestuur de betrok ken leden er op gewezen, dat het algemeen bedrijfsbelang slechtb gebaat kan zijn met een juiste naleving van deze reglementen Het heeft voorts overwogen om onder de aandacht van de leden te brengen, dat de excessen, die tot de vaststelling van de be trokken reglementen hebben geleid, tot elke prijs moeten worden vermeden, daar zij in strijd zijn met de waardigheid van het Ne derlandse film- en bioscoopbedrijf. 66

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 69