Straffen Het Hoofdbestuur zag zich enige malen genoodzaakt een der in artikel 15 der Statuten omschreven disciplinaire straffen toe te passen. Aan een lid werd een boete van ƒ1.000,opgelegd wegens het in strijd met de artikelen 4, 8 en 9 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films en artikel 3D van het Reglement Recette-Controle vertonen van films buiten me deweten van de betrokken filmverhuurders en het niet verant woorden van de auteursprijs. Aan een ander lid werd de straf van waarschuwing met het besluit deze te doen publiceren opge legd, omdat hij een film in een andere samenstelling had vertoond, dan zij door de Centrale Commissie voor de Keuring van Films ter openbare vertoning was toegelaten. Ten slotte werd een lid de straf van waarschuwing met publi catie daarvan later in beroep door de Ledenraad bevestigd opgelegd, wegens een poging tot beïnvloeding van een lid van een Bondscollege door zijn zakelijke relatie met dat lid in het geding te brengen. Filmverzekering De enige wijziging, die in de loop van dit verslagjaar in de collectieve filmverzekeringsovereenkomst, welke de 'Bond ten behoeve van zijn ieden met de firma Lazard Willing heeft gesloten, werd aangebracht, komt er op neer, dat thans behalve de positieve copieën ook de zogenaamde blue-prints en duplicaat negatieven door de verzekering worden gedekt. Dit is voor de filmfabrikanten en filmproducenten van groot belang. Hoewel men er het vorig jaar toe is overgegaan een eigen risico-clausule in de betreffende polis op te nemen, waardoor van iedere schade de eerste honderd gulden niet voor rekening van assuradeuren komt, moest einde 1949 worden geconstateerd, dat het daarmede beoogde doel, namelijk een aanmerkelijke be perking van het euvel der filmbeschadigingen, niet geheel was bereikt. Dit is te betreuren, vooral nu onder meer ten gevolge van de devaluatie de materiaalprijzen aanmerkelijk zijn gestegen. Indien het kwaad der filmbeschadigingen, dat als regel aan gebrek aan zorgvuldigheid te wijten is, niet afdoende kan worden bezworen, zal moeten worden overwogen het thans geldende eigen risicobedrag aanzienlijk te verhogen ten einde premieverhoging te vermijden. Op de verzekering van films in de kluizen behoefde dit jaar geen beroep te worden gedaan, aangezien zich geen schadege vallen voordeden. Er viel een toename van de filmvoorraden, die 67

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 70