Op 31 Mei 1949 heeft deze inschrijving plaats gehad; zij draagt sedert 1 April 1945 4% rente, die halfjaarlijks wordt uitgekeerd. Uitbetaling van de hoofdsom zal eerst geschieden bij wederop bouw, tenzij de Bond zou worden vrijgesteld van de herbouw- plicht, welke vrijstelling echter slechts in zeer bijzondere gevallen wordt verleend. Wat eventuele herbouw in het verwoeste Bezuidenhout-kwar- tier betreft, eerst na de aanneming in de Gemeenteraad van het (nog niet gereed zijnde) gemeentelijke herbouwplan zal de Bond in het kader van dit plan om, grondtoewijzing kunnen verzoeken, waarbij hij als vroegere eigenaar uiteraard voorkeur zal ver krijgen. Overigens kan aan de herbouwplicht ook worden voldaan door herbouw in een ander stadsgedeelte of desgewenst zelfs in een andere gemeente. Op het gebouw rustte ten tijde van het bombardement nog een hypothecaire schuld van 16.400,teneinde de rente ad 4 s jaars uit te sparen, is deze schuld inmiddels krachtens een daar toe strekkend besluit van het Hoofdbestuur afgelost. Lijst van Geen Bezwaar In 1949 werden weer vele aanvragen behandeld om niet-leden voor het leveren van films voor speciale voorstellingen op de Lijst van Geen Bezwaar te plaatsen. Daarbij werd elke voorstel ling afzonderlijk beoordeeld. In 643 gevallen werd aan het verzoek voldaan. Andere aanvragen moesten worden afgewezen, omdat zij betrekking hadden op de levering van films ten behoeve van niet-commerciële vertoningen, maar aan de aanvragers geen dis pensatie als bedoeld in artikel 5 van het Gewijzigd Bedrijfsregle- ment op de Lijst van Geen Bezwaar was verleend, zodat zij ver wezen moesten worden naar de Stichting Nederlands Film instituut. Bioscoopreclame De verhouding tussen de Bond en de Nederlandsche Vereeni- ging van Bioscoopreclame-Exploitanten, zoals die in de loop der jaren is gegroeid, is in het verslagjaar ook reglementair geconso lideerd. Genoemde vereniging heeft een verbod aan haar leden uitgevaardigd om op het gebied der bioscoopreclame zaken te doen met bioscopen, die geen lid van de Bond zijn. De Leden raad heeft, op voorstel van het Hoofdbestuur, op 13 Decembe? het Bedrijfsbesluit in zake Projectiereclameverpachting vastge- 69 Met ingang van 1 Maart 1950 is de rentevergoeding tot 314% Per Jaar verminderd.

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 73