in samenwerking met het Bondsbureau wordt verzorgd, is thans zover gevorderd, dat zij binnen afzienbare tijd in druk kan wor den gegeven. Contact met de Afdelingen Met de Afdelingen werd door het Hoofdbestuur ook gedurende het afgelopen jaar een nauw contact onderhouden. In zake de voorbereiding en wijziging van reglementen en besluiten, zowel als betreffende belangrijke vraagstukken van principiële aard werden met de Afdelingsraad en met het Bestuur van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders besprekingen gevoerd, voordat zij aan de algemene ledenvergadering of de Ledenraad werden voorgelegd. Eveneens werd het advies der Afdelingen verzocht bij vesti ging van nieuwe zaken, overdracht en voortzetting van reeds bestaande zaken. In vele afdelingsvergaderingen was het Hoofd bestuur vertegenwoordigd. De heer W. K. G. van Roven trad op als Gedelegeerde van het Hoofdbestuur in de Afdelingsraad. Nationale herdenkingsavond Zoals ieder jaar heeft het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf op de Nationale Herdenkingsavond, Woensdag 4 Mei, waarop allerwegen plechtigheden worden gehouden ter herdenking van de militairen, zeelieden en verzetsstrijders, die voor de bevrijding van het Koninkrijk zijn gevallen, op advies van het Hoofdbestuur de zaken des avonds na zes uur ten teken van rouw gesloten. Diploma's Er werden in 1949 495 Bondsdiploma's uitgereikt, 209 ver» tegenwoordigerskaarten en 29 bewijzen van donateurschap. Ook de militairen, leden van de B.S. en de koopvaardij, die in de strijd tegen de vijand tot een bepaalde graad invalide zijn ge worden, ontvingen wederom een bewijs voor kosteloos bio scoopbezoek, zulks op advies van de Geneeskundige Dienst der Koninklijke Landmacht te 's-Gravenhage. Dit bewijs wordt even eens uitgereikt aan militairen, die in Indonesië invalide zijn ge worden. Zoals bekend, worden deze bioscoopkaarten uitgereikt volgens besluit van de algemene ledenvergadering van 16 Sep tember 1946. In totaal werden 894 diploma's voor oorlogsinvaliden verstrekt. Stichting „Bio-Vacantieoord" De jaarlijkse collectes ten bate van de Stichting „Bio-Vacantie- oord" in de bioscopen van de Bondsleden hebben ook in het 72

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 76