afgelopen jaar aller medewerking ondervonden. De in het Officieel Orgaan gepubliceerde vergelijkende cijfers van de Paascollecte wijzen op een terugloop van 13.000,ten aanzien van 1948, welke, de omstandigheden in aanmerking nemende, slechts gering is te noemen. De Kerstcollecte gaf vergeleken bij de opbrengst dezer collecte in het vorig verslagjaar, een verdere terugloop van ruim 37.000,te zien. Hoewel deze daling op zichzelf weinig reden tot verheugenis geeft, is zij gelukkig niet zo groot als men op grond van de terugloop van niet minder dan ƒ100.000,in 1948 mocht verwachten. Men krijgt uit deze cijfers de indruk, dat de sympathie van de bioscoopbezoekers voor het werk der Stichting niet verminderd is, maar dat de verminderde koopkracht zich ook hier heeft laten voelen. Het Nederlandsche Roode Kruis Op verzoek van het Hoofdbestuur hebben de leden in het afgelopen jaar wederom hun medewerking verleend aan de actie. die het Nederlandsche Roode Kruis voert ter financiering van de opbouw van een gedecentraliseerd hulpverleningsapparaat, dat deze instelling in staat zal stellen ingeval van calamiteiten aan een getroffen bevolking op grote schaal hulp te bieden. De vertoning van de propagandafilm van het Rode Kruis in de week van 30 September tot en met 6 October blijkt een stimu lans te zijn geweest voor de inzameling in de bioscopen, welke ruim 79.000,heeft opgebracht. Voor de medewerking, welke de leden-exploitanten en hun personeel aan deze actie hebben verleend, heeft het Nederlandsche Roode Kruis zijn erkentelijkheid betuigd. Marshall Plan De Nederlandse afdeling van de Economie Cooperation Ad- ministration (E.CA.) deelde in October mede, dat het hoofd kwartier in Parijs een tekenfilm met een in het Nederlands ge sproken tekst had doen vervaardigen, welke film op een popu laire wijze duidelijk maakt hoe de Europese landen samenwerken aan het economisch herstel in het kader van het Marshall Plan. Zij verzocht om vertoningsmogelijkheid in de bioscopen. Het Hoofdbestuur heeft gemeend aan dit beroep op het Neder landse film- en bioscoopbedrijf gevolg te moeten geven, zulks in het belang van een juiste voorlichting betreffende deze, ook voor Nederland zo belangrijke, materie. Zodra het verneemt, dat de Nederlandse afdeling van de E.CA. over voldoende copieën beschikt, zal het zich terzake tot de leden wenden. 73

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 77