LEDENVERGADERINGEN TN 1949 werden drie algemene ledenvergaderingen gehouden. De eerste daarvan, de Jaarvergadering, vond plaats op 28 Maart. Van de jaarstukken werd de Rekening en Verantwoording van het financieel beheer over 1948 aangehouden tot een volgende vergadering, ten einde de leden meer tijd voor een grondige be studering te geven. De Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor 1949 werd overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbe stuur vastgesteld evenals de contributie. De Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, en het Hoofd bestuurslid, de heer R. Uges Jr., die periodiek aftredend waren, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. In de plaats van de heer J. Weening, die wegens drukke werkzaamheden buitens lands niet voor een herbenoeming in aanmerking wenste te komen, werd benoemd de heer H. S. Boekman. Eveneens werden in de Jaarvergadering goedgekeurd een twee tal voorstellen van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Alge meen Bondsreglement en het Uniform Reglement van de Pro vinciale en Plaatselijke Exploitanten-Afdelingen hierop neerko mende, dat het stemrecht van de leden, die permanente biosco pen-B exploiteren, beperkt blijft tot één stem ongeacht het aantal B-zaken, dat zij exploiteren. Op 18 Juli is een ledenvergadering gehouden, waarin de Reke ning en Verantwoording van het financieel beheer over 1948 is goedgekeurd. Het op de agenda voorkomende voorstel tot wijzi ging van het Contributiebesluit der Jaarvergadering met het oog op de bijdrage der filmfabrikanten en filmproducenten werd door het Hoofdbestuur teruggenomen, daar het nader overleg met de leden-filmfabrikanten nodig achtte. In de derde ledenvergadering, die op 12 December plaats vond, heeft het Hoofdbestuur uitvoerige mededelingen gedaan over dz actie tegen de abnormaal hoge vermakelijkheidsbelasting, waar over in den brede van gedachten is gewisseld. Verder hechtte de vergadering haar goedkeuring aan het voorstel van het Hoofd bestuur in zake het ontwerp-voorstel aan het College van Rijks- bemiddelaars tot het vaststellen van een landelijke regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden in het bioscoopbedrijf, nadat talrijke amendementen, waarvan er verschillende door het Hoofd bestuur werden overgenomen, waren behandeld. Aan het Hoofd bestuur werd tevens machtiging verleend tot het aanbrengen van wijzigingen voor zover die niet van principiële betekenis zouden zijn. Tevens werd aangenomen het voorstel van het Hoofdbestuur tot het samenstellen van een sociale commissie (waarin een gelijk 76

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 80