HET BONDSBUREAU |~\E werkzaamheden van het Bondsbureau blijven veelomvattend. De vele problemen, waarvoor het Hoofdbestuur zich bij voortduring geplaatst ziet, nopen het Bureau steeds tot grote activiteit Van de leiding werd het uiterste gevergd, ondanks dat het Bureau zodanig in afdelingen is georganiseerd, dat deze zich niet voortdurend behoeft te verliezen in de meer gedetailleerde werkzaamheden welke als gevolg van de vele Bondsbemoeïïngen moeten worden verricht. De organisatie is als volgt: Directeur, Directiesecretariaat, Algemeen Secretariaat (secre tariaten commissies, correspondentie leden- en bedrijfsregister, etc), Bonds-, recette- en deviezenadministratie, type-afdeling, ex peditie en huishoudelijke dienst, recette- en technische controle. Ontvangen werden 16187 brieven en telegrammen, tegen een totaal van 17662 in 1948. Het aantal verzonden brieven bedroeg 14679 tegen 15447 in 1948. Daarenboven werden ontvangen en gecontroleerd plm. 44750 recettestaten van de exploitanten, alsmede een ongeveer gelijk aantal copie-recettestaten van de filmverhuurders ten behoeve van de licentie-afrekeningen. Het aantal in totaal verzonden gestencilde circulaires bedroeg 22284 (in 1948: 39040), exclusief de 750 stellen notulen, verslagen, ontwerpen en afschriften, waarvan het aantal verzonden exem plaren niet meer kan worden vastgesteld. Voor persoonlijke besprekingen vervoegden zich op het Bonds bureau 3156 bezoekers. Dit is bijna 50 meer dan in 1948. (2150). Bijna dagelijks wordt door een of meer der ongeveer twintig bestuurscolleges en commissies gebruik gemaakt van het Bonds bureau voor het houden van vergaderingen en besprekingen. Een afneming van het aantal dezer vergaderingen valt niet te con stateren. Er hadden in 1949 ongeveer 250 vergaderingen op het Bondsbureau plaats. Op het Bondsbureau is het dus een voortdurend va et vient van leden, die zich om bijstand en advies in voor hen soms zeer belangrijke aangelegenheden tot de Directeur of een der afdelingen van het Bondsbureau wenden. Neemt men daarbij in aanmerking, dat de telefoon practisch overbelast is dan zal men begrijpen hoe dit enerzijds het werk op het Bondsbureau activeert, maar hoe anderzijds deze arbeid soms wordt bemoeilijkt door de 80

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 85