WERKZAAMHEDEN RECETTE.CONTRÖLEDIENST TN totaal zijn door het personeel van deze dienst 346 boeken onderzoeken ingesteld, waarvan een achttal als bijzondere con troles viel buiten het kader van het normale recette-onderzoek; gedurende meerdere weken is voorts geassisteerd aan administra tieve werkzaamheden op het Bondsbureau (controle op contribu tie- en deviezen-afdeling). Bij 73 recette-controles zijn onjuistheden in de verantwoordin gen geconstateerd, op grond waarvan in totaal tot bedragen van ƒ7.131,61 aan film- en journaalhuren en ƒ861,42 aan bondsbij- dragen door de betrokken leden-exploitanten diende nabetaald te worden. Naar aanleiding van bij de betreffende recette-con troles geconstateerde feiten werden twee exploitanten ter zake door het Hoofdbestuur gehoord; in het ene geval vond dit college geen aanleiding om tot enige strafmaatregel over te gaan, doch in het andere geval legde het een boete op tot een bedrag van 1000,—. Daarnaast zijn echter aan meerdere exploitanten door de recette- controle restituties bezorgd van teveel betaalde vermakelijkheids- en/of omzetbelasting, veelal tot niet onaanzienlijke bedragen, terwijl de controleurs in enkele gevallen ook anderszins een voor de betrokken exploitanten gunstig contröleresultaat mochten boeken. Buiten de gesignaleerde financiële afwijkingen werden in enkele gevallen overtredingen van Bondsvoorschriften geconstateerd, welke aan de ter zake bevoegde Bondsinstanties werden ge rapporteerd. Ook dit jaar had in voorkomende gevallen via de recette-controleurs een vruchtbare uitwisseling plaats van mededelingen der leden-exploitanten aan de onderscheiden afde lingen van het Bondsbureau en omgekeerd. Wat de kwaliteit van de gecontroleerde recette-administraties betreft, kan in het algemeen worden gesproken van een zich ge stadig voortzettende verbetering der administratieve inrichting, mede onder invloed van vele door de controleurs dienaangaande verstrekte aanwijzingen; het zakelijk belang van een juiste admi nistratieve organisatie verdergaand dan de bij Reglement- Recettecontróle gestelde minimum-eisen wordt blijkbaar allengs beter ingezien. Niettemin moest worden geconstateerd, dat van een relatief klein aantal leden-exploitanten de administratie, ondanks diverse 82

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 87