94 De jaarlijkse ledenvergadering van de Afdeling, welke werd gehouden op 15 Februari besloot op voorstel van het Bestuur na advies van de Studiecom missie voor de Advertenties tot aanvulling van het Advertentiebesluit in deze zin, dat het besluit tot verhoging van het maximum aantal mm. regels tot 80 werd ingetrokken en dat aan het besluit werd toegevoegd een bepaling om naast de advertenties in de kaderannonce op een andere pagina van de dag bladen extra advertenties te plaatsen per film, per dag, per theater en per dag blad tot een maximum van 200 mm regels en per film, per week, per theater en der dagblad tot een maximum van 300 regels. Hieraan werd de beperking ver bonden, dat deze maxima golden voor de verhuurkantoren en de bioscopen gezamelijk. Ingevolge een nieuw advies van de Studiecommissie voor de Advertenties is door de ledenvergadering van de Afdeling, gehouden op 4 April 1950, beslo ten aan dit gewijzigd advertentiebesluit nog een nieuw lid C toe te voegen, dat de mogelijkheid opende voor de afdelinqsleden om acht maal per jaar grotere advertenties te plaatsen of te doen plaatsen tot een maximum van 500 regels per dag en 600 regels per week, per film, per theater en per dagblad, met enige restricties voor wat de plaatsing van advertenties betreft ten behoeve van films van bioscoop- en verhuurcombinaties. In de ledenvergaderingen van de Afdeling is steeds gebleken, dat de meeste exploitanten van inzicht verschillen met de leden-filmverhuurders voor wat betreft de waarde van het plaatsen van annonces buiten het advertentiekader. Ook onder de leden zelf was hieromtrent geen eensgezindheid van opvatting. Eind October gaf de directie van het Dadblad Het Parool te kennen, dat met ingang van 15 November 1950 de advertentietarie\ en van f 0,58 tot f 0,73 per mm-regel zouden worden verhoogd, in verband met de stijging der algemene onkosten, op grond van een contractsclausule, die de directie van dit blad het recht zou geven tot een verhoging over te gaan. Wel hadden de afnemers het recht om in dat geval het contract te ontbinden. Tegen dit voornemen rezen zoveel bezwaren van de zijde der Afdeling Am sterdam, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bond van Adverteerders en de Vereniging van erkende advertentiebureaux, dat Het Parool bij circulaire van 13 November 1950 mededeelde, dat de verhoging voor de lopende con tracten zou worden uitgesteld tot 1 Januari 1951. Ook hiermede konden het Afdelingsbestuur en de andere adverteerders zich niet verenigen en bij circu laire van 28 December deelde Het Parool mede dat het besloten had de ad vertentietarieven te doen ingaan op de einddata van de lopende contracten. mits zij geen langere looptijd dan een jaar hadden. Ter intensivering van de propaganda voor filmvoorstellingen werd in de ledenvergadering van 15 Februari besloten de wekelijkse bioscoopagenda in de fotokasten van de bioscopen op te hangen en deze agenda eveneens te ver spreiden bij ruim 400 kappers, 150 hotels en restaurants, alsmede bij een aantal rond vaartdiensten. Het Bestuur besloot voorts de Afdeling Amsterdam wederom te doen toetre den tot het lidmaatschap van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, zoals dit ook vóór de oorlog het geval is geweest. In de loop van het verslagjaar moest het Bestuur tot zijn spijt constateren, dat in het jaarverslag van de A.N.V.V. weinig aandacht was geschonken aan de filmmanifestaties, met name die in het kader van het Holland Festival in 1949, terwijl ook in de V.V.V.-weekberichten de filmprogramma's een te kleine plaats innemen. Het Bestuur heeft zich daarover beklaagd. Ook hadden de filmrecensies wederom de aandacht van het Bestuur in ver band met ingekomen klachten. Het Bestuur betreurde dat een aantal recensies niet genoegzaam op peil stond en dat de betrokken recensenten zich meer malen opmerkingen veroorloofden die met de beoordeling van de film niets van doen hadden, maar nochtans schade toebrachten aan ons bedrijf. Indien dit euvel weer toeneemt zal het Bestuur zich opnieuw moeten wenden tot de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 100