97 In verschillende vergaderingen kwam nog ter sprake de wens, door Ver schillende leden geuit, tot het uitvaardigen van een rookverbod in de bioscopen. Hierover kon geen eenstemmigheid worden bereikt. Enkele zaken waren er reeds toe overgegaan om een rookverbod op één dag per week in te voeren. Ook werd een regeling getroffen voor de boeking van de persvoorstellingen in de Amsterdamse bioscopen, ter vermijding dat deze op dezelfde tijdstippen zouden worden gehouden. Mevrouw Nöggerath belastte zich op verzoek van het Bestuur met deze boeking, naar aanleiding van door de Kring van Neder landse Filmjournalisten geuite bezwaren. Op verzoeken om reductie op de entreeprijzen voor ondersteunde personen werd afwijzend beschikt. Eveneens werd besloten geen reductie te verlenen op de entreeprijzen tijdens de vacantieweken. Op 31 December waren in Amsterdam 38 bioscopen gevestigd, welke werden geëxploiteerd door 26 leden. In Februari overleed ons lid Mevrouw B. Chermoek-Lifschutz, exploitante van het Rex Theater in Amsterdam, wier nagedachtenis wij hier eerbiedig herdenken. Wij stellen er prijs op een woord van erkentelijkheid te uiten voor het ver trouwen dat de leden in het afgelopen jaar in het Bestuur hebben gesteld. Mogi het nieuwe jaar een opgewekt Afdelingsleven brengen. Wij zijn ervan over tuigd, dat de leden wier bij deze Afdeling aangesloten zaken voor het gehele land de toon aangeven, ondanks belastingdruk alles in het werk zullen stellen om deze zaken op het eenmaal bereikte peil te houden. Het zal eveneens nodig zijn dat het Bestuur zich opnieuw gesteund weet door de leden van zijn Afdeling, die ervan overtuigd kunnen zijn, dat het de ont wikkeling met betrekking tot de extra lasten op ons bedrijf aandachtig volgt. J. VAN DER HORST, Secretaris. Amsterdam, 13 April 1951.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 103