105 De leden van de Afdeling kwamen in het afgelopen jaar vier maal bijeen en wel driemaal in vergaderingen en éénmaal in Eindhoven voor een bezoek aan de Philips Fabrieken. De vergaderingen vonden weer alle plaats in Grand Hotel Frigge te Groningen en ik wil gaarne de Directie van dit gezellige verzamelpunt hartelijk dank zeggen voor de verleende gastvrijheid. De eerste vergadering vond plaats op Donderdag 9 Februari 1950 in welke vergadering de jaarstukken werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heren J. J. Abeln, vice-voorzitter, en H. J. de Vries, secretaris, werden herkozen, terwijl laatstgenoemde eveneens werd herkozen als lid van de Afde- lingsraad. Door het Hoofdbestuur werd de heer G. J. Milius herbenoemd als lid van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken en ondergetekende als plaatsvervangend lid van die Commissie. Voorts werd ondergetekende herbenoemd als lid van de Commissie van Geschillen. In de tweede vergadering, gehouden op 20 April 1950, werd de agenda van de Algemene Ledenvergadering behandeld, waarbij in het bijzonder het Over— gangsbesluit ter sprake werd gebracht. Op 4 Juli 1950 volgde de excursie naar Eindhoven voor een bezoek aan de Philips Fabrieken. De belangstelling voor deze trip was groot. Het meren deel onzer leden met hun dames, in totaal 35 personen, heeft de verre reis naar het Zuiden ondernomen en ik ben er van overtuigd, dat zij daar geen spijt van hebben gehad. De ontvangst was buitengewoon, het bezichtigde gedeelte der fabrieken zeer interessant en allen hebben een overgetelijke indruk gekregen van de organisatie van dit enorme complex. De laatste vergadering vond plaats op Vrijdag 20 October 1950 en stelde de heer Joh. Miedema in de gelegenheid een toelichting te geven op het nieuwe ontwerp-Bedrijfsreglement dat door het Hoofdbestuur was ontworpen in aan sluiting op het Overgangsbesluit. Doordat door de Afdelingsraad en de Be drijfsafdeling Filmverhuurders verschillende suggesties zijn gedaan, is dit ont werp nog geenszins definitief en zal deze uiterst moeilijke materie nogmaals door het Hoofdbestuur moeten worden bestudeerd. Het doel van deze wijzigingen is de trustvoming tegen te gaan, die een gevaar dreigt te worden voor de onafhankelijke exploitanten en filmverhuurders. In deze vergadering was als gast aanwezig de heer H. W. Hagenberg, die een toelichting gaf op de Regeling van Lonen en andere arbeidsvoorwaarden in ons bedrijf. In het afgelopen jaar ontviel ons de heer J. Hogendijk, exploitant van de Amicitia Bioscoop te Franeker. In hem verloren wij een toegewijd lid en wij zullen hem steeds gedenken als een prettig en sympathiek collega. Er werden in Groningen vele trade-shows gegeven, die zich over het algemeen in een grote belangstelling mochten verheugen, zodat vele leden regelmatig bijeen kwamen, en, aangezien ook de filmverhuurders zich niet onbetuigd lieten, werden vele contracten afgesloten in Frigge, het Gronings Krasnapolski. Ook dit jaar hebben deze wekelijkse bijeenkomsten weer veel bijgedragen tot het bevorderen van de prettige geest onder onze leden en de onderlinge samen werking, een samenwerking die ongetwijfeld nodig zal zijn om in de toekomst alle moeilijkheden te kunnen overwinnen, zowel in onze exploitatie als in de Bond. Moge ik dit verslag besluiten met de wens dat wij daarin, onder de ver trouwde leiding van ons Hoofdbestuur, zullen mogen slagen. Groningen, 15 Februari 1951. H. J. DE VRIES, Secretaris.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 111