112 Zoals reeds in het vorige jaarverslag is vermeld, werden tot de mondelinge cursus 1949/1950 na selectie 22 candidaten toegelaten. Reeds in de eerste twee maanden van de cursus vielen vijf candidaten af en werd nog een leerling aan de cursus toegevoegd, zodat het aantal deelnemers per einde October 18 be droeg. Enige tijd later moesten nog twee cursisten worden afgevoerd, waardoor het aantal deelnemers kwam op 16. Deze 16 leerlingen hebben de cursus geheel doorlopen. Ook dit jaar stond de mondelinge cursus onder de onvolprezen leiding van de directeur van de Electro-Technische School, de heer F. Maartens, die met medewerking van de leerkrachten der school, de heren P. Lankester, H. van Peursem en P. Schipper het theoretische gedeelte van de opleiding verzorgde, terwijl de heren J. B. Berrman en J. C. Tenge als practijk-deskundigen dit onder werp alsmede het vak brandveiligheidsvoorschriften voor hun rekening namen. Ook werd, zoals gebruikelijk, in de laatste vier maanden van de cursus dooi de heer W. Hofmeester, verbonden aan de E.T.S. onderricht gegeven in het vak handenarbeid, bestaande uit solderen, vijlen en andere eenvoudige verrichtingen betrekking hebbende op de metaalbewerking, die de toekomstige operateurs in hun latere loopbaan nodig zouden kunnen hebben. De gezamenlijke leerkrachten, die in de loop der jaren op dit gebied een grote ervaring hebben opgedaan, kweten zich ook ditmaal weer op uitstekende wijze van hun taak, hetgeen echter helaas niet van alle cursisten kan worden gezegd. Er deden zich bij deze groep cursisten opmerkelijk veel absenties voor en ook de ijver van een aantal hunner liet dikwijls te wensen over. Zoals was te verwachten zijn de gevolgen hiervan tijdens het examen niet uitgebleven. Er slaagden 8 cursisten van de 14 die zich voor het examen aanmeldden. Van de directies der onderstaande bioscopen werd in deze verslagperiode wederom medewerking verkregen, in dier voege, dat zij zich bereid verklaar den een leerling van de dagcursus als volontair in hun cabine toe te laten, ten einde hen in staat te stellen de nodige practische ervaring op te doen: Alhambra Theater Amsterdam Passage Theater Amsterdam Apollo Theater Roxy Theater Bio Theater De Uitkijk Ceintuur Theater Victoria Theater Cineac Damrak West End Theater Cineac Reg. Breestr. Spaarne Sound Theater, Haarlem City Theater Rembrandt Theater Corso Theater Harmonie Theater Maarssen De Liefde City Theater Utrecht Nöggerath Theater Wij stellen er prijs op in dit verslag andermaal onze erkentelijkheid voor deze medewerking te betuigen aan de directies van bovengenoemde bioscopen. Nadat was gebleken dat een van de cursisten die voor het examen 1949 was geslaagd, na korte tijd moest worden ontslagen, omdat zijn gezondheidstoestand niet toeliet regelmatig operateurswerkzaamheden te verrichten, werd door het bestuur besloten de deelnemers aan de mondelinge cursus te verplichten zich aan een medische keuring te onderwerpen, ten einde herhaling van dit voorval te vermijden. Er werden in overleg met een arts voor deze keuring bepaalde normen opgesteld en alle deelnemers aan de dagcursus bleken aan deze normen te kunnen voldoen. Tevens werd er in dit verslagjaar toe overgegaan de cursisten een verklaring te laten ondertekenen waarmede zij zich, op straffe van betaling van een bedrag ad f500,zijnde de geschatte leskosten per jaar per cursist, moesten verbinden na het behalen van het operateursdiploma ten minste gedurende een jaar als

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 118