23 Deze algemene ledenvergadering heeft na uitvoerige beraadsla gingen met bijna algemene stemmen besloten het Hoofdbestuur machtiging te verlenen om met het oog op de publieke belangen, die daarmede gediend zouden kunnen worden, en met inachtneming van de bedrijfsbelangen, overeenkomsten te sluiten ten einde, voor zover nodig, de Cinetone Studio's ter beschikking te doen stellen voor televisiedoeleinden. Aan het einde van het verslagjaar was door de Nozema evenwel nog geen beslissing genomen over een eventueel gebruik van de Cinetone Studio's. Tijdens het reeds elders in dit verslag gememoreerde onderhoud, dat een delegatie van het Hoofdbestuur op 24 November met Zijne Excellentie de Minister-President mocht hebben, is door de Bonds vertegenwoordigers gewezen op de bereidheid van het bedrijf om onder bepaalde voorwaarden met de omroepverenigingen samen te werken, teneinde door coördinatie verspilling van kapitaal en ener gie en het ontstaan van een hoogst ongewenste toestand op het terrein der exploitatie van de onderwerpelijke amusementsmedia te voorkomen. Op uitnodiging van het Hoofdbestuur kwam medio December een rechtstreeks contact tot stand met de Federatie van Omroep verenigingen, waarvan uitsluitend leden zijn de Algemene Vereni ging Radio Omroep", de Stichting Katholieke Radio Omroep, de Nederlandse Christelijke Radio Vereniging en de Vereniging van Arbeiders Radio Amateurs. Een eerste gedachtenwisseling vond plaats op 19 December. Aan het einde van het verslagjaar waren deze besprekingen, welke in een sfeer van wederzijds begrijpen ver liepen, nog niet afgesloten. In verband met deze onderhandelingen heeft het Hoofdbestuur de Bondstelevisiecommissie verzocht een advies te verstrekken in zake een eventueel beschikbaar stellen van films voor televisiedoeleinden Deze Commissie, welker samenstelling gedurende 1950 ongewij zigd bleef, heeft medio Januari 1951 haar conclusies na ampele be raadslaging in een uitvoerig advies ter kennis van het Hoofdbestuur gebracht.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 25