TECHNISCHE COMMISSIE UEN der belangrijkste onderwerpen die de Technische Commissie dit jaar heeft beziggehouden was het voorstel van het Hoofdbe stuur aan de Ledenraad om het Bedrij f sbesluit in zake Technische Apparaten in te trekken. Het Hoofdbestuur was namelijk van oor deel, dat hoewel dit besluit voor het bedrijf van zeer veel nut is geweest, de omstandigheden die destijds aanleiding hebben gegeven tot het in het leven roepen daarvan, niet meer zouden bestaan. De Technische Commissie kon zich met deze opvatting geenszins ver enigen en heeft ter zake een onderhoud met het Hoofdbestuur ge voerd, waarbij zij zich op het standpunt stelde dat de intrekking van dit besluit zou betekenen, dat al hetgeen in de afgelopen jaren is gedaan om de technische inrichting van de bioscopen op een zo hoog mogelijk peil te brengen, verloren zou gaan. Niet de distributie van technische apparaten, die immers reeds lang is opgeheven, vormt thans het belangrijkste bestanddeel van dit Bedrijfsbesluit, maar de verplichtingen die aan de handelaren en aan de leden van de Bioscoop-Bond zijn opgelegd om goed en deugdelijk materiaal te leveren en te betrekken. Ook het systeem van de erkenning der handelaren heeft uitste kend gewerkt en het is voor de leden van de Bond een garantie, dat de handelaren die zijn erkend in alle opzichten competent zijn op bioscoop-technisch gebied. Het opheffen van de bepaling, dat tech nische materialen e.d. alleen betrokken mogen worden van erkende handelaren, zou er toe leiden, dat door mensen die geen donateur van de Bond zijn inferieur materiaal aan de leden wordt geleverd, waartegen via de Bondskanalen weinig of niets kan worden gedaan. Daarenboven werd nog aangevoerd dat indien door een toevallige omstandigheid van een niet erkend handelaar op voordelige voor waarden deugdelijke bioscoop-technische artikelen zouden kunnen worden gekocht, daarvoor te allen tijde de toestemming van de Tech nische Commissie kan worden verkregen. De nadruk werd er ten slotte op gelegd dat het vrijlaten van deze gehele materie er ongetwijfeld toe zou leiden dat veel inferieur materiaal op de markt zou komen, hetgeen ongetwijfeld zijn terug slag zou hebben niet alleen op het technische peil van het gehele bedrijf, maar als gevolg daarvan zeker ook op de bedrij f suit'komsten. Bovendien moest worden gevreesd, dat in dat geval de filmverzeke ring in het gedrang zou geraken. Het Hoofdbestuur toonde begrrp voor het door de Commissie ontwikkelde standpunt en besloot het bij de Ledenraad aanhangig gemaakte voorstel tot intrekking van het Bedrijfsbesluit in zake Technische Apparaten terug te nemen. Het liet daarbij weten dat het gewenst werd geacht dat ook in de Technische Commissie, even- 52

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 56