en ontwerpen van een dergelijke, uiteraard veel omvattende, rege ling tijd kost en slechts kan geschieden in een sfeer van rustig over leg, begreep het Hoofdbestuur dat het noodzakelijk zou zijn maat regelen te treffen welke de bedrijfsrust voor die periode zouden verzekeren. Te dien einde heeft dit College, na uitvoerig overleg met de Afdelingsraad en met het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, bij de Ledenraad krachtens artikel 27 van het Al gemeen Bondsreglement een voorstel aanhangig gemaakt tot het vaststellen van een Overgangsbesluit (zie voor de inhoud van dit besluit hoofdstuk: Ledenraad). De samenstelling van een ontwerp-regeling vergde door de ge compliceerdheid van de materie, meer tijd dan het Hoofdbestuur oorspronkelijk had verondersteld, zodat eerst op 1 December van het verslagjaar een concept-wijziging Algemeen Bedrijfsreglement aan de Ledenraad kon worden voorgelegd en ter kennis van de Bondsleden gebracht. Daar de expiratiedatum van het Overgangs besluit op 28 December was gesteld, zodat de termijn voor de be handeling van genoemd concept in de Afdelingen, met het oog op de belangrijkheid en de omvang daarvan, wel wat al te kort dreigde te worden, heeft het Hoofdbestuur op 27 December van het verslag jaar, mede op verzoek van de Afdelingen, aan de Ledenraad voor gesteld om de duur van het Overgangsbesluit te verlengen tot i April 1951. Voorts heeft het Hoofdbestuur bij de Ledenraad aanhangig ge maakt een voorstel tot het vaststellen van een nieuw bedrij f sbesluit in zake de Uitvoering der Deviezenregeling overeenkomstig de tekst van het gelijknamige Besluit van 13 December 1949. alsmede een voorstel tot intrekking van het Bedrij f sbesluit in zake Tech nische Apparaten, hetwelk het echter ter nadere bestudering heeft teruggenomen. Ook werden onderscheidene prae-adviezen aan de Ledenraad uitgebracht onder meer betreffende een initiatief-voor stel van enige leden van de Ledenraad tot wijziging van artikel 11 van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden (zie hoofdstuk: Ledenraad). In de buitengewone spoedledenvergadering van 6 Februari werd door het Hoofdbestuur machtiging verzocht en verkregen tot het verwerven van de toestemming van het Bureau voor Muziekauteurs- recht Buma voor de opvoering van muziek in de bioscopen door middel van films. Tevens werd door het Hoofdbestuur een voorstel ingediend tot het vaststellen van een besluit in zake het heffen van bijdragen voor de kosten der muziekauteursrechten. Overeenkomstig een door het Hoofdbestuur in de buitengewone spoed-ledenvergadering van 30 October aan de orde gesteld voor- 57

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 62