Contact met de Afdelingen Nationale Herdenkingsavond Diploma's 66 tistiek in samenwerking met het Bondsbureau is voorbereid. Hoewel de voorbereidende werkzaamheden meer tijd in beslag hebben ge nomen, dan men verwacht had, was de samenstelling van deze sta tistiek aan het einde van het verslagjaar voltooid. Gedurende het afgelopen jaar heeft het Hoofdbestuur een leven dig contact onderhouden met de Afdelingen. In verband met de voorbereiding en wijziging van reglementen en besluiten werd overleg gepleegd met de Afdelingsraad en met het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. Eveneens werden met deze Col leges besprekingen gevoerd in zake vraagstukken van principiële betekenis alvorens zij aan de Ledenraad of de Algemene leden vergadering werden voorgelegd. Ook in tal van andere gevallen, onder meer betreffende vestiging van nieuwe zaken, overdracht van reeds bestaande zaken, wijzi gingen van inschrijvingen in het Bedrijfsregister, werd de Afdelin gen om advies verzocht. Als gedelegeerde van het Hoofdbestuur in de Afdelingsraad trad op de heer W. K. G. van Royen. Bij vele vergaderingen van Afdelingen was het Hoofdbestuur vertegenwoordigd. Ook de Bondsdirecteur bezocht deze vergaderin gen meerdere malen om de Afdelingsbesturen van voorlichting te dienen. Op de avond van Donderdag 4 Mei, de Nationale Herdenkings avond, waarop overal in den lande plechtigheden worden georgani seerd ter herdenking van de militairen van de Nederlandse Strijd krachten, de zeelieden, de verzetsstrijders en de geallieerde mili tairen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de bevrijding van het Koninkrijk zijn gevallen, heeft het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, op advies van het Hoofdbestuur, de zaken des avonds na zes uur ten teken van rouw gesloten. In het afgelopen jaar werden uitgeschreven 651 Bondsdiploma s (495); 205 vertegenwoordigerskaarten (209); 40 bewijzen van do nateurschap (29). Ingevolge het besluit van de algemene ledenvergadering van 16 September 1946 werden op advies van de Geneeskundige Dienst der Koninklijke Landmacht te 's-Gravenhage 960 diploma's oor logsinvaliden verstrekt tegen 894 in 1949.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 72