HET BONDSBUREAU 74 C\ MTRENT de werkzaamheden die door het Bondsbureau moesten worden verricht kan vrijwel hetzelfde worden gerap porteerd als datgene wat in het vorig jaarverslag werd vermeld. Uit de cijfers die in dit verslag zijn gepubliceerd betreffende de aan tallen vergaderingen, de verzonden brieven, telegrammen, circu laires, etc. blijkt, dat de hoeveelheid werk omvangrijk blijft. Er werd door een beperking van de aanstelling van personeel in verband met opengevallen plaatsen, en een voorzichtige inkoop van kantoorbehoeften, papier, etc. gestreefd naar een zo zuinig mogelijk beheer van het Bondsapparaat. Van de vaste krachten moest der halve nog meer worden gevergd dan voorheen. Het aantal ontvangen brieven en telegrammen bedroeg 21.047 tegen 16.187 in 1949. Het aantal verzonden brieven bedroeg 13.275 tegen 14.679 in 1949. Daarenboven werden ontvangen en gecon troleerd 45.000 recette-staten van de exploitanten, alsmede een ongeveer gelijk aantal copie-recettestaten van de filmverhuurders ten behoeve van de licentie-afrekeningen. De werkzaamheden werden bovendien nog uitgebreid als gevolg van het door de buitengewone algemene ledenvergadering van 6 Februari 1950 genomen Buma-besluit, waarin werd bepaald dat door de leden-filmverhuurders en de buitenlandse licentiegevers een bijdrage aan Buma moest worden betaald voor muziekauteurs- rechten op films. Deze bijdragen moeten worden gestort bij het Bondsbureau in de vorm van een percentage der ontvangsten, welk percentage voor de verschillende categorieën van bedrijven en de licentiegevers elk afzonderlijk is vastgesteld. De daardoor noodzakelijke uitbreiding van personeel kon door de aanschaffing van een half-automatische electrische boekhoud machine en een electrische rekenmachine ten behoeve van het re gistreren van de opbrengsten der films en het boeken daarvan op kaartsystemen, zulks met het oog op de betaling van de verschul digde bijdragen via het Bondsbureau aan de Buma, worden beperkt tot de terugneming van mannelijke personeelsleden, die hun mili taire dienstplicht hadden vervuld. Het totaal verzonden aantal gestencilde circulaires bedroeg 37.403 tegen 22.284 in 1949, exclusief de 600 gestencilde stukken bestaande uit notulen, verslagen, ontwerpen en afschriften, die aan de leden, bestuurs- en andere Bpndscolleges werden toegezonden. Het aantal exemplaren dat in totaal daarvan per post is verzonden is door de verscheidenheid van deze stukken moeilijk vast te stellen. Op het Bondsbureau vervoegden zich voor besprekingen 3750 bezoekers tegen 3156 in het voorafgaande jaar.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 81