Gemiddeld werden in het afgelopen jaar op het bureau vier ver gaderingen per week gehouden; dus in totaal 210 tegen 250 in het jaar 1949. De uitvaardiging van het Overgangsbesluit, de concipiëring van een nieuw ontwerp-Gewijzigd Algemeen Bedrij f sreglement, de regeling, incassering en afrekening der Buma-bijdragen waren in het afgelopen jaar de hoofdoorzaken van veel extra arbeid. Voor de directie van het bureau betekenden de uitvoering van de onder scheidene opdrachten van het Hoofdbestuur, die hiermede ver band hielden, alsook de vele pogingen om verlichting van lasten voor de leden te verkrijgen, naast de gewone beslommeringen met de leiding van het bureau en de diverse afdelingen gemoeid, een bijzondere verzwaring van haar taak. In dit verslag mag een woord van lof voor de interesse en amhitie welke de medewerkers van het Bondsbureau voor hun werk hebben, niet ontbreken. Werkzaamheden recette-controledienst Gedurende het verslagjaar werden door het personeel van deze dienst 371 periodieke recette-controles in de administraties van leden-exploitanten uitgevoerd; op verzoek van de betrokken leden-filmverhuurders werd daarenboven in een tiental gevallen (ten dele door zaalcontröle bij wijze van steekproef) een onderzoek in gesteld naar de recetteverantwoording van door hen voor bepaalde speelweken verhuurde films aan met name in de controle-opdrach ten genoemde theaters, terwijl voorts nog een drietal bijzondere onderzoeken werd uitgevoerd met een van de recette-controle enigszins afwijkend karakter. Bij 62 recette-controles werden een of meerdere foutieve recette verantwoordingen geconstateerd, als gevolg waarvan in totaal tot bedragen van respectievelijk f 11.149,23 aan film- en journaalhuren en van f 684,35 aan bondsbijdragen door de betreffende leden exploitanten aan de filmverhuurders c.q. de Bond waren ont houden. Afgescheiden van de nabetalingen der nog verschul digde, in bovengenoemde totalen vervatte, bedragen werden op grond van door de recette-controledienst geconstateerde onjuist heden in hun recette-verantwoording door het Hoofdbestuur aan een tweetal leden-exploitanten geldboeten opgelegd van res pectievelijk f 1.000,en f5.000,het Bondsbureau verstrekte daarenboven aan een hunner, krachtens artikel 3 sub F van het Reglement Recette-controle, nauwkeurig omlijnde instructies op administratief terrein tot verhoging van de contrólemogelijkheid ten aanzien van zijn toekomstige recette-verantwoordingen. 75

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 82